banner203

banner250

Din görevlileri Elazığ'da depremzede ailelerin yanında

Elazığ Harput Eğitim Merkezi bünyesinde görev yapan din görevlileri, depremin ardından kurulan konteyner mahallelerde yaşayan ailelere destek olmaya devam ediyor.

Teşkilat Haberleri 22.04.2020, 20:50
Din görevlileri Elazığ'da depremzede ailelerin yanında
© Diyanet Haber

24 Ocak'ta yaşanan 6.8 büyüklüğündeki Elazığ depreminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığının da destekleriyle Elazığ'ın Aşağı Demirtaş, Kırklar ve Doğukent mahalleleri ile Sivrice'nin Gölbaşı mevkiisnde kurulan 4 bin konteyner evden oluşan mahallelerde, Harput Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren din görevlileri, depremzede ailelere destek oluyor.

Kırklar Mahallesi'nde depremzede ailelere destek olan din görevlileri, depremin yaşandığı günden bu yana ailelere maddi ve manevi destek hizmetini aralıksız sürdürüyor.

Depremin neden olduğu yaraları sarmaya çalışan din görevlileri, hazırlanan yardım kolilerini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırırken bir yandan da koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına destek oluyor.

Koronavirüsle mücadele kapsamında sahada aktif bir şekilde hizmet veren din görevlileri, konteyner mahallelerde depremzede ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?