banner331

banner319

81 ilde 81 bin hafız adına 81 bin fidan dikildi

"11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü" dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde "81 İlde 81 Bin Hafız Fidanla Buluşuyor" sloganıyla binlerce fidan toprakla buluşturuldu.

Teşkilat Haberleri 11.11.2021, 16:47
81 ilde 81 bin hafız adına 81 bin fidan dikildi
© DİHA

"Milli Ağaçlandırma Günü" dolayısıyla ülke genelinde saat 11.11'de 81 ilde aynı anda gerçekleştirilen etkinliklerde 252 milyon fidan toprakla buluştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı koordinesinde "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" sloganıyla düzenlenen fidan dikim etkinliklerine "81 İlde 81 Bin Hafız Fidanla Buluşuyor" projesiyle destek oldu.

İl ve ilçe müftülükleri, "Milli Ağaçlandırma Günü" dolayısıyla 81 ilde fidan dikim etkinliği düzenledi.

Etkinlikler kapsamında; "81 İlde 81 Bin Hafız Fidanla Buluşuyor" sloganıyla, il ve ilçe müftülüklerine bağlı Kur'an kurslarında hafızlık eğitimine devam eden öğrenciler adına 81 ilde 81 bin fidan dikildi.

Batman

Hasankeyf ilçesindeki fidan dikim etkinliğine Batman Valisi Hulusi Şahin, İl Müftü Vekili Mehmet Nedim Yılmaz, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, hafızlık öğrencileri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Hasankeyf'te düzenlenen etkinlikte yapılan konuşmaların ardından binlerce fidan toprakla buluşturularak can suyu verildi.

Sivas

"11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü" dolayısıyla Sivas'ta fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Sivas Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Mehmet Altuntaş Erkek Yatılı Hafızlık Kur'an Kursu öğreticileri ve öğrencileri fidan dikti.

Fidan dikim etkinliğine İl Müftü Yardımcısı Ünal Tan katıldı.

Kars

Ülkemizin orman varlığını arttırmak ve gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Kars'ta Kur'an kursu öğrencileri onlarca fidan dikti.

Yenişehir Mahallesi'nde öğrencilerle birlikte fidan diken İl Müftü Yardımcısı Özcan Cihangir, "Fidan dikimi ve ağaçlandırma çalışmaları ile duyarlılık ve farkındalık oluşturmak gayesiyle, Diyanet İşleri Başkanlığımızca başlatılan fidan dikme etkinliğine hafızlarımızla birlikte katkıda bulunduk. 'Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile bugün elinizdeki fidanı dikin!' buyuran bir Peygamberin ümmeti olarak, bugün bu hadis-i şerifi hafızlarımızla fiili olarak gerçekleştirmiş olduk." dedi.

Kilis

"11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü" kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Kilis'te de "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" sloganıyla fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte 5 bin adet fıstık çam ağacı fidanı dikildi.

Yangın bölgesinde gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğine Mehmet Pişkin Yatılı Erkek Kur'an Kursu öğretici ve öğrencileri ile Müftülük personeli katıldı.

Trabzon

"Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" sloganıyla Trabzon'da düzenlenen etkinliğe Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, daire amirleri, hafızlık öğrencileri ve vatandaşlar katıldı. 

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Osman Aydın'ın yaptığı dua ile Akyazı mevkisinde binlerce fidan toprakla buluşturuldu.

Nevşehir

"11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü" dolayısıyla Nevşehir’'e düzenlenen fidan dikme etkinliğinde din görevlileri ve hafızlık Kur'an kursu öğrencileri binlerce fidanı toprakla buluşturdu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)