banner331

banner319

'8 Mart Dünya Kadınlar Günü' etkinlikleri

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde il ve ilçe müftülüklerince "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Teşkilat Haberleri 08.03.2022, 16:48
'8 Mart Dünya Kadınlar Günü' etkinlikleri
© DİHA

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü" dolayısıyla il ve ilçe müftülükleri çeşitli etkinlikler düzenledi.

Bingöl

Bingöl İl Müftülüğü, Bingöl Devlet Hastanesinde görevli sağlık personeline yönelik "Değişen Dünyada Değişmeyen Değerleriyle Kadın" konulu konferans düzenledi.

Konferansa İl Müftü Yardımcısı Hanife Miran konuşmacı olarak katıldı.

İl Müftü Yardımcısı Miran, manevi rehber Yusuf Alataş ile birlikte sağlık çalışanlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik etti.

Çorum

Çorum Boğazkale İlçe Müftülüğü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle "Değişen Dünyada Kadın Olmak" konulu konferans düzenledi.

Yekbas Köyü Camii'nde düzenlenen konferansa İlçe Müftüsü Mesut Özdemir konuşmacı olarak katıldı.

Program sonunda kadınlara gül takdim edildi.

Niğde 

Niğde İl Müftülüğü Aile Dini Rehberlik Bürosu "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında "Değişen Dünyada Kadın Olmak" konulu konferans düzenledi.

Kars

Kars İl Müftülüğü, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında stant açtı.

Stantta Müftülük tarafından kadınlara yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Valilik, İl Müftülüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü iş birliğinde Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı önünde açılan stantta İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu (ADRB) faaliyetleri tanıtıldı, standı ziyaret edenlere Diyanet İşleri Başkanlığının kadın ve aileye yönelik yayınları hediye edildi.

İl Müftülüğü standını ziyaret eden Vali Türker Öksüz, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Standı şube müdürleri ve daire personeliyle birlikte ziyaret eden İl Müftüsü Yusuf Eviş, "bu tür etkinliklerin iyilik ve merhamete dair kalıcı farkındalıkların oluşmasına vesile olduğuna" dikkat çekerek Aile ve Dini Rehberlik Bürosu personeline teşekkür etti. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)