banner268

banner250

4-6 yaş Kur’an kurslarında uzaktan eğitim başladı

banner265

Yalova İl Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an kurslarında uzaktan eğitim başladı.

Teşkilat Haberleri 01.04.2020, 21:16
4-6 yaş Kur’an kurslarında uzaktan eğitim başladı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca koronavirüs tedbirleri kapsamında Kur'an kurslarında yüzyüze eğitime ara verilmesinin ardından, Yalova Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an kursları, uzaktan eğitime geçti.

Kur'an kursu öğreticileri, düzenli olarak öğrencilerin aileleleriyle görüntülü olarak görüşüyor, bir taraftan ailelere moral ve motivasyon sağlanırken diğer yandan ailelerin de katılımıyla çocuklarla çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Uzaktan eğitimlerle, minik öğrencilerin derslerden geri kalmamaları hedefleniyor.

İl Müftülüğünün uzaktan eğitim çalışmaları hakkında Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan İl Müftü Yardımcısı Ayşe Betül Balıkçı, annelere yönelik oyun tavsiyeleriyle çocukların bu süreci faydalı ve verimli geçirebilmeleri adına katkıda bulunduklarını ifade etti.

Balıkçı, Diyanet TV programları hakkında tüm öğrenci ve velilerin bilgilendirildiğini kaydetti.

Hafızlık aşkı engel tanımıyor

Öte yandan Sivas İl Müftülüğüne bağlı hafızlık Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler, koronavirüs tedbirleri kapsamında yüzyüze eğitime ara verilmesiyle birlikte, "uzaktan eğitim" yöntemiyle hafızlık eğitimine kaldığı yerden devam ediyor.

"İnteraktif-karşılıklı etkileşimli" şekilde eğitimlerine devam eden öğrenciler, evde yaptıkları ezberlerini hafızlık hocalarına telefon ya da internet üzerinden canlı olarak dinletiyor.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?