banner297

banner319

Üniversite öğrencilerine “deizm” anlatıldı

banner265

Tekirdağ İl Müftülüğü ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi iş birliği ile “Bir İnanç Sapması Olarak Deizm” konulu konferans düzenlendi.

Tekirdağ Müftülüğü 11.12.2018, 11:26
Üniversite öğrencilerine “deizm” anlatıldı
© Diyanet Haber

Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Keskin’in yaptığı selamlama konuşmalarının ardından kürsüye gelen İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şinasi Gündüz, “Bir İnanç Sapması Olarak Deizm başlığı altında deizmin felsefesini ve tarihsel gelişimini anlattı.

Konferans sonunda Rektör Prof. Dr. Sedat Murat ve Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek, Prof. Dr. Şinasi Gündüz’e günün anısına ilahiyat fakültesi öğrencileri tarafından yapılan rölyef (kabartma) tablo takdiminde bulundu.

Programın ardından Prof. Dr. Şinasi Gündüz, okurları için kitaplarını imzaladı.

Namık Kemal Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleşen konferansa Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Keskin, ilçe müftüleri, akademisyenler, din görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)