banner203

banner250

Tekirdağ’da ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ etkinlikleri

Tekirdağ İl Müftülüğü, “2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” konulu konferans düzenledi.

Tekirdağ Müftülüğü 05.10.2021, 11:59
Tekirdağ’da ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ etkinlikleri
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” temasıyla kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kapsamında il ve ilçe müftülüklerince çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kutlamaları, bu yıl Edirne Selimiye Camii’nde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla düzenlenen açılış programıyla başlamıştı.

Etkinlikler, “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” temasıyla il ve ilçe müftülükleri koordinesinde ülke genelinde devam ediyor.

Tekirdağ’da “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri

Tekirdağ’da “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri, İl Müftülüğünce düzenlenen “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” konulu konferans ile başladı.

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen konuşmacı olarak katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansta din görevlilerine hitap eden Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, tüm din görevlilerinin haftasını tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Ardından mikrofona davet edilen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” konulu konferansını sundu.

Konferans sonunda başarılı çalışmalarıyla öne çıkan din görevlileri ile “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kapsamında gerçekleştirilen yarışmalarında dereceye giren din görevlilerine hediyeleri takdim edildi.

Ayrıca il ve ilçe müftülüklerince yapılan çalışmalara katkı sunan hayırseverlere plaket verildi.

Programa Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, İl Müftüsü İsmail İpek, İl Emniyet Müdürü, Garnizon Komutanı, İl Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, din görevlileri ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?