banner203

banner250

Proje imam hatip okulları hafız yetiştirmeye devam ediyor

Tekirdağ Çerkezköy İlçe Müftülüğü, Kur’an kursları ile hafızlık proje imam hatip okullarında hafızlığını tamamlayan öğrenciler için "Hafızlık Belge Takdim Töreni" düzenledi.

Tekirdağ Müftülüğü 16.08.2021, 06:46
Proje imam hatip okulları hafız yetiştirmeye devam ediyor
© Diyanet Haber

Tekirdağ Çerkezköy İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kursları ile Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulu'ndan mezun olan hafızlar için "Hafızlık Belge Takdim Töreni" düzenledi.

"Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" kapsamında Şehit Ömer Halis Demir İmam Hatip Ortaokulu'nda eğitim gören, bunun yanında İl Müftülüğüne bağlı Abdurrahman Gürses Kur'an Kursu'nda hafızlık eğitimini tamamlayan öğrenciler, hafızlık belgelerini düzenlenen törenle aldı.

Kovid-19 tedbirleri eşliğinde Çerkezköy Merkez Gazi Osman Paşa Camii'nde düzenlenen törene Vali Aziz Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İl Müftü Yardımcısı Şaban Apaydın, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy İlçe Müftüsü İdris Çatmakaş, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram ve öğrenciler ile aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Burada bir konuşma yapan Vali Yıldırım, "Gençlerimize bundan sonraki eğitimlerinde başarılar diliyorum. Gençlerimizi, ailelerini ve onları yetiştiren hocalarını tebrik ediyorum." dedi.

Program, 2021 Yılı Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Türkiye birincisi Hafız Muhammet İsmail Demirel'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı, Çerkezköy İlçe Müftüsü İdris Çatmakaş'ın açış konuşması ile devam etti.

Konuşmaların ardından hafızlığını tamamlayarak Diyanet İşleri Başkanlığınca uygulanan Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olan öğrenciler Kur'an-ı Kerim tilaveti sundu.

Vali Yıldırım ve protokol üyeleri, hafızlara hafızlık belgeleri ile birlikte çeşitli hediyeler takdim etti.

Tören, yapılan dua ile tamamlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?