banner250

banner246

İmam hatip lisesi öğrencileri harçlıklarını Yemen’e gönderdiler

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı koordinesinde “Yemen’e Sessiz Kalma” sloganıyla sürdürülen yardım kampanyasına imam hatipli öğrenciler de harçlıklarıyla destek oldular.

Tekirdağ Müftülüğü 14.01.2019, 11:37
İmam hatip lisesi öğrencileri harçlıklarını Yemen’e gönderdiler
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde “Yemen’e Sessiz Kalma” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası sürüyor.

Ülke genelinde büyük bir katılımın sağlandığı kampanyaya sadece yetişkinler değil üniversite, lise, ortaokul hatta 4-6 yaş düzeyinde eğitim alan öğrenciler de harçlıklarıyla destek veriyor.

Bu kapsamda Tekirdağ Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, kendi aralarında topladıkları 3.935 TL tutarındaki yardımı Yemen’e ulaştırmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı Tekirdağ Şubesi'ne teslim ettiler.

TDV Tekirdağ Şube Başkanı ve Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek ise öğrencilere, emanetlerini Yemen’e eksiksiz bir şekilde ve en kısa sürede ulaştırılacağı sözünü verdi.

Öğrencilerin kendi harçlıklarından biriktirerek Yemen’deki kardeşlerine iletilmek üzere teslim ettikleri yardımın çok değerli olduğunu ifade eden Müftü İpek, duyarlılıklarından dolayı öğrencilere, okul yönetimine ve öğrenci velilerine teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (1)
talip taşdemir 2 yıl önce
MaşaAllah. İşte asil yürekli öğrenciler. İmam hatiplere laf edenler görsünler.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?