banner203

banner250

Camiye gelen çocuklara takvim

Tekirdağ'ın Şarköy İlçesi Gazi Süleyman Paşa Camii'nde, yarıyıl tatilinde namazlarını camide cemaatle birlikte kılan öğrencilere Diyanet çocuk Takvimi hediye edildi.

Tekirdağ Müftülüğü 23.01.2020, 14:38
Camiye gelen çocuklara takvim
© Diyanet Haber

Namazlarını camide kılan çocuklar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından özel olarak hazırlanan “Diyanet Çocuk Takvimi” ile ödüllendirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından "Camiye Koşuyoruz Namazla Buluşuyoruz" projesi kapsamında çocukların cami ile bağlarının kurulmasını sağlamak ve cemaat alışkanlığı kazandırmak amacıyla başlattığı proje kapsamında Gazi Süleyman Paşa Camii'ne namaza gelen öğrencilere Diyanet Çocuk Takvimi hediye ediliyor.

Şarköy Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Yaşar Özen, “Öğrencilerimizin çocuk yaşta gönüllerinin camiye bağlı olmasını çok önemsiyoruz.” Dedi.

"Camiye Koşuyoruz Namazla Buluşuyoruz" projesi kapsamında camiye gelen çocuklara Diyanet Çocuk Takvimi hediye ettiklerini ifade eden Özen, ayrıca Diyanet Çocuk Takvimi’nin sunduğu içeriklerle çocukların ahlakî ve sosyal gelişimine katkı sağladığını belirtti.

"Camiye Koşuyoruz Namazla Buluşuyoruz" projesi kapsamında camiye gelen ve hediye Diyanet Çocuk Takvimi'ni alan çocuklar ise bu anlamlı hediye için Gazi Süleyman Paşa Camii İmam Hatibi Alim Yılmaz ve Şarköy Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Yaşar Özen'e teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?