banner250

banner246

Bir başarı hikayesi: Üniversite okurken hafız oldu

Namık Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi iken hıfzını tamamlayan Büşra Başaran için “Hafızlık İcazet Töreni” düzenlendi.

Tekirdağ Müftülüğü 03.12.2018, 01:17
Bir başarı hikayesi: Üniversite okurken hafız oldu
© Diyanet Haber

İlahiyat Fakültesinde lisans eğitimine devam ederken hafızlığını tamamlayan Büşra Başaran için Tekirdağ İl Müftülüğü ve Namık Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi iş birliğiyle Rektörlük Konferans Salonunda icazet merasimi düzenlendi.

Prof. Dr. Hasan Keskin’in yaptığı açış konuşmasının ardından mikrofona davet edilen İl Müftü Vekili İsmail Hısım, kısa bir selamlama konuşması yaptı. 

İlahiyat Fakültesi öğrencisi iken hafızlığını tamamlayan Büşra Başaran’a İcazet Belgesi, hafızlık hocası Dr. Öğretim Üyesi Yakup Yüksel tarafından verildi.

Öte yandan Büşra Başaran’ın hafızlık eğitimini tamamladığı Süleymanpaşa İlçe Müftülüğü Bölge Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu öğreticileri ve öğrencileri, icazet törenine özel bir program hazırladı.

Törene İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Keskin, İl Müftü Vekili İsmail Hısım, İl Müftü Yardımcısı Melek Cingöz, İlahiyat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Yakup Yüksel, Hafız Büşra Başaran’ın ailesi ve üniversite öğrencileri katıldı. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (1)
yolcu 3 yıl önce
Maşa Allah Rabbim sayılarını artırsın.
Kur'an'ın anlamını bilerek yaşamayı nasip etsin hepimize.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?