banner250

banner203

Türkiye Diyanet Vakfından 13 bin kişiye iftar paketi

Ankara Sincan İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sincan Şubesi koordinatörlüğünde ihtiyaç sahibi ailelere iftar paketi dağıtılıyor.

TDV 12.05.2020, 12:12
Türkiye Diyanet Vakfından 13 bin kişiye iftar paketi
© Diyanet Haber

Tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında iftar çadırları kurulamaması nedeniyle hazırlanan iftar paketleri, Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüleri ve din görevlileri tarafından kapı kapı dolaşılarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Ankara Sincan İlçe Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sincan Şube Başkanı Mevlüt Topçu, virüs salgını ve uygulanan tedbirler nedeniyle bu yıl Ramazan yardımı çalışmalarında değişiklik yapmak durumunda kaldıklarını söyledi.

Her yıl ihtiyaç sahibi aileler başta olmak üzere halkın her kesiminden binlerce kişiyi, kurulan iftar sofralarında bir araya getirdiklerini belirten Topçu, bu yıl ise iftar paketlerini ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine götürdüklerini ifade etti.

İlçe genelinde Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları kapsamında Ramazan ayından önce başlayan yardım seferberliğinin rahmet ve bereket ayı Ramazanda da artarak devam ettiğini vurgulayan Topçu; "Din görevlilerimiz ve gönüllülerimizle birlikte bir yandan gıda kolileri dağıtırken bir yandan iftar paketlerini ailelere ulaştırıyoruz. Hayırseverlerimizin desteği ile hazırladığımız ve tatlısı da dahil olmak üzere 4 çeşit yemeğin bulunduğu iftar paketlerimizi hijyenik presli tabldotlarla belirlediğimiz ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine teslim ediyoruz. Bu yıl onlar iftar sofralarımıza katılamıyor ama biz onların ayağına kadar iftarlıklarını ulaştırıyoruz." diye konuştu.

Ramazan’ın başladığı günden itibaren 3 bin kişiye iftar paketi ulaştırdıklarını ve Ramazan ayının sonuna kadar 10 bin kişiye daha iftar paketi dağıtımlarının devam edeceğine dikkati çeken Topçu, şöyle devam etti:

"Gecekonduların yoğun olduğu 15 mahallede 20 gönüllümüz ve 130 din görevlimizle birlikte dağıtımlarımız devam ediyor. Ramazan ayının sonuna kadar toplamda 13 bin kişiye iftar paketi ulaştırmış olacağız. Hayırseverlerimizin katkıları ve destekleriyle bu sayıyı artırabiliriz. İyilik seferberliğimize katkıda bulunmak isteyen vatandaşlarımız, hayırseverlerimiz, İlçe Müftülüğümüz, Vakfımız genel merkez veya şubemiz, banka hesap numaralarımız aracılığıyla bize ulaşıp daha fazla ihtiyaç sahibi aileye sıcak yemek ulaştırılmasına veya ihtiyaçlarının karşılanmasına destek verebilir."

Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüsü Emekli Astsubay Nuri Gönülalan ise iftar sofralarında bir araya gelemeseler de ihtiyaç sahibi aileleri yalnız bırakmadıklarını ve Ramazan ayının sonuna kadar bu çalışmalara gönüllük esasıyla devam edeceklerini söyledi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?