banner250

banner203

TDV’den Türkiye’yi duygulandıran Duman kardeşlere ziyaret

Türkiye Diyanet Vakfı görevli ve gönüllüleri, Van’da çöp kutusunda gördükleri Türk bayrağını alıp öptükten sonra tel örgülere asan Yunus (14) ve Argeş (13) Duman kardeşleri ziyaret etti.

TDV 01.09.2020, 11:22
TDV’den Türkiye’yi duygulandıran Duman kardeşlere ziyaret
© Diyanet Haber

Van’da çöp kutusunda gördükleri Türk bayrağını alıp, tel örgülere asan Yunus (14) ve Argeş (13) Duman kardeşleri ziyaret eden Türkiye Diyanet Vakfı görevli ve gönüllüleri, Kur’an-ı Kerim ve Elifba hediye etti.

Ayrıca çocukların bağışçılar tarafından giyim ve okul kırtasiye ihtiyacı karşılanırken aileye nakdi yardımda bulunuldu.

Yunus (14) ve Argeş (13) Duman kardeşler, evlerine yakın olan çöp konteynırından kağıt ve pet atıkları toplarken çöp kutusuna atılan Türk bayrağını çıkartıp öptükten sonra, tel örgülü alana asmış, o anlar, çevredeki vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedilip sosyal medyada paylaşılmıştı.

Sosyal medyada paylaşılmasının ardından büyük ilgi gören Duman kardeşlerle ilgili video, tüm Türkiye’yi duygulandırırken Türkiye Diyanet Vakfı görevli ve gönüllülerini harekete geçirdi.

Aileyi ziyaret eden Türkiye Diyanet Vakfı ekipleri, Türk bayrağına büyük bir hassasiyet gösteren çocukları ve onları bayrak sevgisiyle yetiştiren anne ve babalarını tebrik etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?