banner250

banner203

TDV Uluslararası burs başvuruları başlıyor

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) uluslararası burs programlarına başvurular 1 Şubat’ta başlayacak.

TDV 30.01.2021, 18:09
TDV Uluslararası burs başvuruları başlıyor
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfının Uluslararası Burs Programları arasında yer alan “Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi” ve “Uluslararası İlahiyat Lisans Programı” kapsamında Türkiye’de eğitim görmek isteyen öğrenciler 1 Şubat’tan itibaren başvuruda bulunabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı ile Türkiye’deki ilahiyat fakülteleri işbirliğinde yürütülen program kapsamında Türkiye’deki Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İlahiyat Fakülteleri'ne 2021-

2022 eğitim-öğretim döneminde yurtdışından öğrenci kabul edilecek.

Uluslararası öğrencilerin başvuruları 01 Şubat - 15 Mart 2021 tarihleri arasında alınacak.

Başvurular, çevrimiçi olarak https://diyanetburslari.tdv.org adresinden alınacak. Öğrenciler başvuru süreci ile ilgili tüm detayları yine aynı adreste bulabilecek.

Türkiye Diyanet Vakfı burslusu olarak halen lise, lisans ve lisansüstü düzeylerde 101 farklı ülkeden toplam 2.588 öğrenci eğitim hayatına devam ediyor.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yürütülen uluslararası burs programlarından bugüne kadar 8.931 öğrenci mezun olarak ülkelerine döndü. Bu öğrenciler Türkiye’nin gönüllü tanıtım elçileri olmaktadır.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (2)
Din görevlisi 6 ay önce
Niçin din görevlisi nin liseye giden çocuklarına burs verilmiyor, Taş in altında daima eli olan Din görevlileri bu imkanlardan Niçin MAHRUM, Her kurum kendi bünyesinde çalışanlara daha fazla sahip çıkarken,Halimizden şikayetçi değiliz Ancak MAHRUMbiz
Mehmet 6 ay önce
5 YILDIR 4/B SÖZLEŞMELİ OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM,BİZE KADRO NE ZAMAN VERİLECEK ARTIK
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?