banner250

banner203

TDV Ramazan’da 36 ülkede 90 bin Kur'an-ı Kerim hediye edecek

Dünyanın dört bir yanında yardım kampanyaları yürüten Türkiye Diyanet Vakfı, bu yıl Ramazan ayında 36 ülkede 90 bin Kur’an-ı Kerim hediye edeceğini açıkladı.

TDV 10.04.2021, 14:37
TDV Ramazan’da 36 ülkede 90 bin Kur'an-ı Kerim hediye edecek
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı, yedi kıtada sürdürdüğü yardım çalışmalarına Ramazan ayında da devam edecek. 

Bu kapsamda yardım götürülen yerlerde ihtiyaç sahiplerine Kur’an-ı Kerim hediye edilecek.

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, mazlum ve mağdurların bir yandan maddi ihtiyaçlarını karşılarken bir yandan da manevi ihtiyaçlarını karşılamaya gayret ettiklerini söyledi.

Kur’an-ı Kerim’in çağlar üstü evrensel mesajını olabildiğince geniş kitlelere ulaştırarak O’nu okuma, anlama ve yorumlama konusundaki çabaları desteklemeye çalıştıklarını belirten Açık, “Bu kapsamda 2015 yılında başlattığımız ‘Hediyem Kur’an Olsun’ projesi ile yüzbinlerce kişiye Kur’an-ı Kerim hediye ettik. Ramazan ayında da yardım çalışması yürüten ekiplerimiz yanlarında götürecekleri Kur’an-ı Kerim'leri hediye edecekler.” diye konuştu.

Özellikle Afrika bölgesinde insanların imkânsızlıklar nedeniyle “luh” adı verilen tahtalar üzerinde Kur’an-ı Kerim öğrenip hafızlık yapmaya çalıştığını ifade eden Açık, şöyle devam etti:

“İlk Emri 'Oku!' olan bir dinin mensupları olarak, Kur’an-ı Kerim’i mushaf olarak göremeyen insanlara ulaştırmayı vazife edindik. Fikir, şükür ve aynı zamanda zikir kitabı olan Kur’an-ı Kerim’in her eve girmesi için başlattığımız kampanya kapsamında farklı coğrafyalardaki yüz binlerce çocuğun, gencin hayallerini milletimizin katkılarıyla gerçekleştirdik. Bu yıl da bu çalışmaların bir devamı olarak Ramazan ayında 36 ülkede 90 bin Kur’an-ı Kerim hediye edeceğiz. Hediye ettiğimiz Kur’an-ı Kerim'leri okuyarak hayatına yön verecek gençler, inşallah gelecekte insanlık adına çok önemli hizmetlerde bulunacaklar. Yeryüzünde iyiliğin egemen olması için çaba gösterecekler.”

Açık, "Hediyem Kur’an Olsun" projesi kapsamında bir kişinin daha Kur’an-ı Kerim ile tanışmasına vesile olmak isteyen vatandaşların, KURAN yazıp 4333’e SMS göndererek 25 TL tutarında bir Kur’an-ı Kerim’i ihtiyaç sahiplerine bağışlayabileceğini ayrıca çevrimiçi olarak bagis.tdv.org sitesinden veya bankalar yoluyla da projeye destek olabileceklerini sözlerine ekledi. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?