banner250

banner246

TDV öğrenci yurtlarına yoğun talep

Türkiye genelinde açtığı öğrenci yurtlarıyla üniversite öğrencilerine aile sıcaklığında barınma hizmeti sunan Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) yükseköğrenim öğrenci yurtlarına yoğun ilgi devam ediyor.

TDV 24.08.2019, 17:37
TDV öğrenci yurtlarına yoğun talep
© Diyanet Haber

Ülke genelinde 32 il, 9 ilçede, 41 kız ve 22 erkek olmak üzere toplamda 63 yurt binasıyla hizmet veren Türkiye Diyanet Vakfı, yeni eğitim-öğretim döneminde ön kayıtlarla öğrenci kabulüne başladı.

Akademik eğitimin devam ettiği her yerde öğrencilere hizmet vermeyi hedefleyen ve her geçen gün büyüyen kapasitesi ile TDV Yurtları, bir önceki faaliyet döneminde 37 yurtla hizmet verirken, 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminde ise 63 yurduyla hizmet verecek.

Dinamik yapısıyla üniversiteli gençlere modern yaşam alanlarında eğitim hayatlarını sürdürme imkanı sağlayan yurtlar, gençlerin ilim, inanç ve sosyo-kültürel dünyalarını kurmalarına da öncülük ediyor. Tecrübeli personelleri vesilesiyle yurtlarda kalan öğrencilerin daha donanımlı bireyler haline gelmeleri için çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlerin düzenlendiği TDV yurtlarında öğrencilerin güvenliği için de güvenlik kamerası donanımı bulunduğu gibi parmak izi ile giriş-çıkış yapan öğrenci hakkında velilerin bilgilendirilmesi gibi konularda son teknoloji imkanlar kullanılıyor.

Yurtlarda kalan öğrenciler Vakfın sunduğu burs imkanlarına başvurabildiği gibi ders çalışma salonları, TV-Dinlenme odaları, spor salonları, kantin ve kütüphane, 24 saat kesintisiz sıcak su, sınırsız internet, ücretsiz çamaşır yıkama ve kurutma, hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği; hafta sonu ise kahvaltı, öğle ve akşam yemeği gibi imkânlardan da eksiksiz faydalanabiliyor.

Ön kayıt başvurusunda bulunacak öğrenci ve veliler “www.tdvyurt.com.tr” internet sitesi üzerinden yurtlar hakkında detaylı bilgi edinerek, ön kayıt işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

İşte Türkiye Diyanet Vakfı öğreci yurtlarından görüntüler:

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (4)
Şule Çakırbaş 2 yıl önce
İzmit veya körfez bölgesinde yurdumuz var mı? Varsa iletişim bilgisi gönderebilir misiniz
İzzet Öztürk 2 yıl önce
Çocuklarımızı güvenle bırakabilecegimiz emin ve sıcak bir yuvadır Yanlız fiyatlar bizi çok zorluyor Yardımcı olmanızı bekliyoruz
Asuman Sakarya 2 yıl önce
Bu yurtlar maltepe Başıbüyük marmara unuvwrsitesi çevresinde yakınında varmı peki bu yurtlar ozelmi devlet yurdu mu
Mehmet Ali Koç 2 yıl önce
Sa.keşke aydın merkezde de yurt binanız olsaydı.ben nazillide imamım.kızım yeni Adü ye başlıyacak.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?