banner203

banner250

TDV, hicretin ilk beldesi Etiyopya'daki ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırıyor

Türkiye Diyanet Vakfı, eski adı Habeşistan olan Müslümanların ilk hicret yurdu Etiyopya’da yaşayan ihtiyaç sahiplerini bu Ramazan’da da yalnız bırakmadı. 

TDV 18.04.2021, 18:40
TDV, hicretin ilk beldesi Etiyopya'daki ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırıyor
© AA

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Ramazan yardımı kampanyası kapsamında Etiyopya'da ihtiyaç sahibi ailelere 2 bin gıda paketi ve 500 bayramlık giysi yardımı ulaştırdı.

TDV, eski adı Habeşistan olan Müslümanların ilk hicret diyarı Etiyopya’da yaşayan ihtiyaç sahiplerini unutmadı. 

Türkiye Addis Ababa Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Cemil Alıcı, Diyanet İşleri Başkanlığı öncülüğünde TDV tarafından başkent Addis Ababa'nın farklı yerlerinde 2 bin Ramazan gıda kolisi ve 500 bayramlık giysinin dağıtıldığını belirtti.

Dünyada etkisini sürdüren salgının Etiyopya'da sıkıntılı günler yaşattığını belirten Alıcı, "Bu zor zamanlarda Etiyopyalı kardeşlerimizin yanında olmak bizler için görevden öte bir sorumluluktur. ‘Müminler ancak kardeştir!’ hitabına gönülden inanan Türkiyeli kardeşleri olarak Etiyopyalı kardeşlerimizin Ramazan sevincini paylaşmak, bu zor günlerde onların yanında olmak ve onların dualarını almak bizim için büyük gurur kaynağı olmuştur." dedi.

Alıcı, Ramazan ayının Türkiye ve Etiyopya başta olmak üzere tüm İslam alemine barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?