banner268

banner250

TDV'den Azerbaycana 'Qardaş' yardımı

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde gönderilen yardım malzemeleri, Azerbaycanlı yetkililere teslim edildi.

TDV 17.12.2020, 12:21
TDV'den Azerbaycana 'Qardaş' yardımı
© AA

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde Türkiye'den gönderilen yardım malzemeleri, Azerbaycan'a ulaştı.

Malzemeler Azerbaycanlı yetkililerce teslim alındı.

Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral ve Bakü Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Zeki Yavuz Yılmaz'ın katıldığı törende, sağlık ürünlerinden oluşan yardım malzemeleri, Azerbaycan Savunma Bakanlığına ulaştırılmak üzere Tıbbi Bölgesel Birimler Yönetim Birliği (TABİB) yetkilileri tarafından teslim alındı.

Büyükelçi Özoral, 44 gün süren Dağlık Karabağ Savaşı'nda Türkiye'de ciddi bir hassasiyet oluştuğunu, kamuoyunun Azerbaycan'a destek olabilmek için her türlü çabayı gösterdiğini belirtti.

TDV'nin daha önce de Azerbaycan'ın çeşitli şehirlerinde şehit ailelerini kapsayan yardım dağıtımı gerçekleştirdiğini hatırlatan Özoral, "Yine aynı kampanya çerçevesinde bugün de Azerbaycan Savunma Bakanlığına yatak takımı, tıbbi önlükler, maskeler ve dezenfektanlardan oluşan çeşitli tıbbi malzemelerle süt takdimi yapılacak. Bu hassasiyeti gösteren TDV yöneticilerine ve Diyanet İşleri Başkanı'mıza teşekkür ediyorum." dedi.

Bakü Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Yılmaz ise "teslim edilen malzemenin yardımdan ziyade destek göstergesi anlamı taşıdığını" söyledi.

Azerbaycan'ın Karabağ'daki zafer sevincini paylaştıklarını ifade eden Yılmaz, TDV'nin Azerbaycan'a yardımlarını sürdüreceğini kaydetti. 

Azerbaycanlı yetkililere teslim edilen yardım malzemesi arasında 31 binden fazla önlük, yaklaşık 5 bin test kiti, 2 bin 500 nevresim takımı ve 91 bin 200 mililitre süt yer alıyor.

Kaynak: AA
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?