banner297

TDV'den anne ve kızlarına anlamlı hediye

banner265

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü Gönüllü Koordinatörlüğünce başlatılan "Hayata Başlarken" projesi kapsamında evlilik hazırlığı yapan genç kızlara çeyiz bohçası, yeni doğum yapan annelere ise bebek bohçası hediye ediliyor.

TDV 13.05.2022, 10:36
TDV'den anne ve kızlarına anlamlı hediye
© DİHA

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü (KAGEM) Gönüllü Koordinatörlüğü tarafından başlatılan "Hayata Başlarken" projesi kapsamında evlilik hazırlığı yapan genç kızlara çeyiz bohçası, yeni doğum yapan annelere ise bebek bohçası hediye ediliyor.

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın ve Gençlik Kolları bulunan illerde yürütülecek proje kapsamında, yeni doğum yapan 10 bin anne ile evlilik hazırlığında olan 10 bin genç kıza hediye bohçası ulaştırılması hedefleniyor.

Projeye dair Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık, hayata dokunan her alanda proje geliştirdiklerini belirterek evlilik için adım atan genç kızlara ve yeni doğum yapan annelere verdikleri bu desteğin büyük önem taşıdığını ifade etti.

Vakfın kadın ve gençlik kollarının bulunduğu illerde projeyi yürüteceklerini dile getiren Açık, "Vakfımızın kadın ve gençlik kolları görevli ve gönüllüleriyle birlikte ailelerimizi ziyaret ederek evliliğin ve anneliğin ilk adımlarında onlara destek oluyoruz. Evliliğin ve anneliğin ne kadar değerli olduğunun farkındayız. Aile olmanın her geçen gün zorlaştığı günümüzde desteklerimizle bu süreçte onların yanında olduğumuzu göstermek istiyoruz." dedi.

"Evlilik yolunda olan 10 bin genç kızımıza ve yeni doğum yapan 10 bin genç anneye olmak üzere 20 bin hediye bohçamızla destek olacağız" diyen açık Açık, sözlerine şöyle devam etti:

"Hayırseverlerimizin ayni ve nakdi yardımlarıyla hazırlanan gelin bohçası ve bebek bohçasını kardeşlerimize hediye edeceğiz. En mutlu günlerinde onlara vereceğimiz bu hediyelerle bir nebzede olsa yüklerini hafifleteceğiz. Sıcacık yuvaların temelleri atılırken, çocukların dünyaya gözlerini açarken iyilikle açmasını, paylaşmanın ve kardeşliğin yüreklere işlemesini arzu ediyoruz. Evlilik ve annelik toplumu ve nesilleri korumak amacıyla atılan sağlam temellerdir. Aile demek, ilgi, alaka, samimiyet, teslimiyet, karşılıklı sevgi, saygı ve hayatın her bölümünü sabırla paylaşmaktır. Aile olmak, dünyanın türlü meşakkatlerini beraberce göğüslemektir. Sevinci ve kederi, varlığı ve yokluğu birlikte yaşamaktır. Aile olmak, iyi günde, kötü günde vefakarlık ve fedakarlıkla bir bütünü tamamlamaktır."


 
Gelin hediye bohçasında çeyizlik malzemelerinin, bebek hediye bohçasında ise battaniye, bebek kıyafetleri, bebek bezi ve bebek hijyen seti gibi temel ihtiyaç malzemelerinin yer aldığını belirten Açık, her iki bohçaya da Kur'an-ı Kerim ve aileye yönelik kitaplar koyarak manevi rehberlik desteğinde de bulunduklarını ifade etti.

Açık, "Türkiye Diyanet Vakfı olarak, sosyal sorumluluk projeleriyle değerlerimizi yaşatmaya gayret ediyoruz." diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)