TDV Burs Başvuruları Başladı Son Gün 21 Eylül Cuma

Eğitim alanında yaptığı çalışmalarla kalpleri insan, vatan, ümmet ve din sevgisiyle dolu, özgüveni yüksek ve donanımlı bir neslin yetişmesine katkıda bulunan Türkiye Diyanet Vakfı, 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde de öğrencilere desteklerini sürdürüyor.

TDV Burs Başvuruları Başladı Son Gün 21 Eylül Cuma
banner80

Kur'an kurslarından, hafızlık eğitimine, İmam Hatip lisesinden üniversiteye, yüksek lisanstan doktoraya kadar eğitimin her kademesinde desteklerini sürdüren TDV, başta İlahiyat Fakülteleri olmak üzere, farklı bölümlerde okuyan Lisans ve Lisansüstü öğrenciler ve dünyanın 111 ülkesinden öğrencilerin eğitimine destek veriyor.

Türkiye Diyanet Vakfı, lise, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencilerden uygun şartları taşıyanlara eğitim programları kapsamında burs desteği sağlıyor.

Yurt içinde eğitim gören öğrencilere burs ve eğitim yardımları yapılırken, yurt dışından Türkiye’de eğitim imkânı sunulan öğrencilerin bütün ihtiyaçları da Vakıf tarafından karşılanıyor.

Eğitime destek kapsamında İlahiyat Akademi Burs Programı, Özel Destek Akademi Programı, Lisansüstü İlahiyat Akademi Programı, Uluslararası İmam Hatip Liselerinde Öğrenim Gören Yerli Öğrenci Bursu ve İmam Hatip Lisesi Hafızlık Burs Programı gibi başlıklarla düzenli burslar veriliyor.

Eğitim alanında yapılan çalışmaları öncelikli faaliyetleri arasında gören TDV, burs imkânları ile birlikte barınma ve farklı eğitim sisteminden gelen öğrenciler için tamamlayıcı eğitim imkânları da sağlıyor.

Türkiye Diyanet Vakfının 22 ilde bulunan 31 üniversite öğrenci yurdunda kalan öğrencilerde burs imkânlarından yararlanabilecek.

Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı Şubeleri vasıtasıyla Vakfın stratejik amaç ve hedefleri ile eğitim ve kültür hizmetleri politikaları çerçevesinde, yükseköğrenim öğrencilerinin barınmalarına destek vermek ve ilim, kültür, sanat alanlarında gelişimlerine destek olmak amacıyla şube öğrenci barınma desteği veriliyor.

TDV burs programlarına başvurular 21 Eylül 2018 Cuma gününe kadar devam edecek.

Burs başvuruları www.tdv.org ve www.tdvegitimkultur.org adresinden yapılabiliyor.

BURS BAŞVURUSU YAP
 

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maksuda Ahmedowa
Maksuda Ahmedowa - 10 ay Önce

Merhaba ben yabancı uyruklu öğrenciyim bursa ihtiyacım var teşekkürler.

Ayşe
Ayşe - 11 ay Önce

Burs ne zaman açıklanacak bilen varmı??

gunay mehraliyeva
gunay mehraliyeva - 11 ay Önce

Lisans oyrencisiyim

Lina safa
Lina safa - 11 ay Önce

Yuksek lisans öğrenci

Önce Alioğlu
Önce Alioğlu - 11 ay Önce

Ben Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde 4. Sınıf öğrencisiyim. Üniversiteyi devam etmem ve yüksek lisansımı yapabilmek için burs ihtiyacım var. Yardımcı olurmusumuz. Teşekkürler.

HATICE MUHAMMED
HATICE MUHAMMED - 11 ay Önce

ben doğu türkistanlı erciyes üniversite örencisiyim ilahiyet fakoltesinin yüksek lisanste okoyurum evliyi 4çocuk sahibiyim burs yardımına çok ihtiyaçım var.ALLAH bizi korusun.

abudumutalipu abuduheni
abudumutalipu abuduheni - 11 ay Önce

Ben erciyes universtiti ogrenciyiyim benim 4 tane cocugum var kayin babam var uyuzden bana calisma imkanim cok az durumum zaif u yuzden ben mumkin olursa burs istiyorum

Ahmedcan muhtar
Ahmedcan muhtar - 11 ay Önce

Ben erciyes ünvirstesinde ilahiyet örencisiyim evliyim 5 çocuk sahibiyim burs yardımı taleb ederim


SIRADAKİ HABER