banner250

banner203

Misafir öğrencilere Arapça dil kampı

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğrenim görmek için 15 ülkeden gelen 21 yabancı öğrenci, Balıkesir'de düzenlenen bir haftalık kampı tamamladı

TDV 29.01.2019, 00:01
Misafir öğrencilere Arapça dil kampı
© AA

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Uluslararası İlahiyat Programı öğrenimi gören 15 ülkeden 21 öğrenci, Türk Diyanet Vakfınca Balıkesir'in Edremit ilçesinde düzenlenen Arapça Dil Kampı'na katıldı.

Almanya, Rusya, Burkina Faso, Doğu Türkistan, Gine, Ruanda, Tayland, Gürcistan, Hindistan, Arnavutluk, Ukrayna, Kosova, Suriye, Sırbistan ve Irak'tan 21 öğrenci, Türkiye Diyanet Vakfı Altınoluk Diyanet Evi Sosyal Tesisi'nde düzenlenen bir haftalık kampı, başarıyla tamamladı.

Doğu Türkistan'dan gelen İhşad Alim, gazetecilere yaptığı açıklamada, vakfın burslu öğrencisi olduğunu belirterek "Arapçamı geliştirmek için kampa katıldım. Arkadaşlarla aramızda sabahtan akşama kadar sadece Arapça konuşuyoruz." dedi.

Ruandalı Ebubekir Kalisa da Arapça Dil Kampı'nın yararlı olduğunu, eğitmenlerinin yardımıyla güzel bir etkinliği geride bıraktıklarını söyledi.

Sosyal Tesis Müdürü Tahsin İzci ise öğrencilerin, izole edilmiş bir ortamda dil eğitimini tamamladığını kaydetti.

Kaynak: AA
Yorumlar (2)
fatma fazlioglu 2 yıl önce
Acaba bu yorumlara cevap veren biri si varmi
Fatma fazlioglu 2 yıl önce
Kppss ye katildim 64 aldim ama dhbtsye katilamadim bu kapsamxan faydalanabilirmiyim
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?