banner268

banner280

KAGEM’den çocuklara bayram hediyesi

banner265

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü, çoğunluğu yetim olan bin 500 çocuğa bayramlık kıyafet hediye etti.

TDV 21.05.2020, 11:21
KAGEM’den çocuklara bayram hediyesi
© Diyanet Haber
banner281

KAGEM bin 500 çocuğa bayram sevinci oldu

Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü (KAGEM) tarafından, “Bir Çocuğa Bayram Sevinci Ol” sloganı ile Gönüllü Koordinatörlüğü koordinesinde sürdürülen proje kapsamında İstanbul, Gaziantep ve Adana şubelerinin katkılarıyla bin 500 çocuğa bayramlık kıyafet hediye edildi.

Çoğunluğunu yetim çocukların oluşturduğu ihtiyaç sahibi bin 500 çocuk, fiziksel mesafe kurallarına uyularak evlerinde ziyaret edildi ve bayram kıyafetleri teslim edildi.

Hayırseverler tarafından tedarik edilen bayramlık kıyafetlerin bir kısmı da hazırlanarak daha fazla çocuğa bayram sevinci yaşatmak üzere yola çıktı.

Bayram öncesi çocuklar için gönüllüler aracılığı ile planlanan organizasyonun önemine dikkati çeken Kadın Aile Gençlik Hizmetleri Müdürü Fatma Haral Efe; “Çocukluğa dair bayram anılarının içinde mutlaka bayramda alınan bir çift ayakkabı ya da bir elbisenin unutulmaz bir yeri vardır. Gönüllülerimiz eşliğinde yaptığımız ziyaretlerde de çocuklarımızın yüzünde bu sevince birebir şahit olmanın mutluluğunu yaşadık. Tüm gönüllü çalışmalarımızda olduğu gibi bu projenin de tüm aşamasında bizi yalnız bırakmayan gönüllülerimize ve hayırseverlerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?