banner268

banner250

KAGEM "Çevrimiçi Gençlik Buluşmaları" düzenleyecek

banner265

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğünce düzenlenecek "Çevrimiçi Gençlik Buluşmaları" ile gençler ve gençlik çalışmaları yürüten sivil toplum kuruluşları, çevrimiçi platformlarda bir araya gelecek.

TDV 15.05.2020, 19:46
KAGEM "Çevrimiçi Gençlik Buluşmaları" düzenleyecek
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü (KAGEM), "Çevrimiçi Gençlik Buluşmaları" düzenleyecek.

Birlik ve beraberlik duygularının canlı tutulması amacıyla "Ramazan ve Sorumluluk Bilinci" temasıyla 16-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek buluşmalarda, koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinden çıkamayan gençler ve gençlik çalışmaları yürüten sivil toplum kuruluşları, çevrimiçi platformlarda bir araya gelecek.

Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Fatma Haral Efe, koronavirüs tedbirleri nedeniyle bir araya gelemeyen gençlerin, fiziksel mesafeyi korurken, birlik ve beraberlik duygularının yitirilmemesi amacıyla, gençleri sosyal ağlar üzerinden bir araya getirmek istediklerini kaydetti.

Tüm gençleri ve gençlik üzerine çalışma yürüten sivil toplum kuruluşlarını bu buluşmaya beklediklerini belirten Efe; "Kadim geçmişin mirası olarak devraldığımız söz konusu kavramların günümüze yansımalarını, çevrimiçi söyleşi-konferans-panel oturumları, atölye çalışmaları ve farkındalık etkinlikleri ile hep birlikte irdelemeyi; bu minvalde yeni bakış açıları kazanmayı amaçlıyoruz. Yine ülkemizin ve küresel ölçekte uluslararası kamuoyunun içinden geçtiği süreçleri göz önünde tutarak, birliğimize ve beraberliğimize daha etkili ve dinamik bir şekilde vurgu yapmayı hedefliyoruz." dedi.

Çevrimiçi Gençlik Buluşmaları açılışının, Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, 16 Mayıs Cumartesi günü saat 12.00'de TDV Medya aracılığı ile Youtube üzerinden canlı olarak gençlere yönelik yapacağı "Ramazan ve Sorumluluk Bilinci" söyleşisi ile yapılacağını ifade eden Efe; "Çevrimiçi Gençlik Buluşmaları’na katılacak olan ulusal ve uluslararası çapta çalışmalar yapan 14 gençlik sivil toplum kuruluşu, iki gün boyunca canlı yayınlar üzerinden gerçekleştirecekleri etkinliklerine, #ÇevrimiçiGençlik etiketi ile de ayrıca dikkat çekecek." açıklamasında bulundu.

Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Efe, Çevrimiçi Gençlik Buluşmaları etkinliklerinin; https://tdvkagem.org.tr/ ve TDV KAGEM’in twitter, facebook ve instagram  hesaplarından takip edilebileceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?