banner297

banner319

İyilik hareketi yeni iyilikleri getirdi! UİP öğrencileri Yemen'e sessiz kalmadı

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından yürütülen "Yemen'e Sessiz Kalma" kampanyası kapsamında TDV Bursa  Eğitim Koordinatörlüğünde burslu eğitim gören 30 ülkeden 121 öğrenci 38 bin lira yardım topladı.

TDV 16.12.2018, 14:43
İyilik hareketi yeni iyilikleri getirdi! UİP öğrencileri Yemen'e sessiz kalmadı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfınca "Yemen'e Sessiz Kalma" sloganıyla yürütülen kampanyaya destek veren 30 ülkeden 121 öğrenci, ailelerinin de katkılarıyla topladıkları 38 bin lirayı TDV İl Eğitim Koordinatörlüğüne teslim etti

TDV Bursa Eğitim Koordinatörlüğünden yapılan açıklamaya göre, TDV'nin kampanya için hazırlamış olduğu Yemen'deki dramı anlatan fotoğraf ve videolardan çok etkilenen öğrenciler, bu görselleri kendi dillerine çevirip sosyal medya üzerinden aileleri ve yakınlarına da göndererek yardım seferberliğine onları da dahil etti.

Öğrenciler, ailelerinden gelen paralarla topladıkları 38 bin lirayı TDV İl Eğitim Koordinatörlüğü Eğitim Uzmanı Zakir Şadman'a ulaştırdı. Şadman da yardım çekini öğrenciler adına TDV Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat'a teslim etti. 

TDV Genel Müdürü Polat, yapılan bağışların Yemen halkının sahipsiz olmadığını bir kez daha gösterdiğini bildirdi.

Yemen kampanyasının ülke sınırlarını aştığını ve dünyanın dört bir tarafından destek geldiğini ifade eden Polat, şunları kaydetti: 

"Mazlumun, ihtiyaç sahibinin dini, dili, ırkı yoktur. Bunu bir kez daha görmüş olduk. Balkanlar, Asya, Avrupa'daki çok sayıda ülkeden öğrencilerimiz aracılığıyla dillerini dahi bilmedikleri insanlara yardım gönderildi. Dünya Yemen'e sessiz kalmadı. Özellikle bizzat eğitim verdiğimiz öğrencilerden böyle bir yardım gelmesi bizi ayrıca sevindirdi. Demek ki doğru eğitim veriyormuşuz. Bu öğrencilerin kalbine girebilmişiz, insan sevgisini, yardım severliği aşılayabilmişiz. Bu açıdan da yapılan yardımın ayrıca önemli olduğunu düşünüyorum."

Polat, bağışların hızlı bir şekilde Yemen'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığına dikkati çekerek "Bölgedeki ekiplerimiz, savaş ve çatışmalardan kaçarak güvenli bölgelere sığınan mağdurlara yaklaşık bir ay boyunca temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek gıda paketleri veriyor. Özellikle aylardır yardım gitmeyen bölgelere ulaşarak oradaki insanların da ihtiyaçlarının giderilmesine öncelik veriyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

banner279
Yorumlar (0)