banner250

banner255

"Evlilik Okulu" seminerleri başlıyor

TDV KAGEM tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek "İki İnsan Bir Hayat: Evlilik Okulu" seminerleri 31 Ekim'de başlayacak.

TDV 17.10.2018, 14:12
"Evlilik Okulu" seminerleri başlıyor
© Diyanet Haber

"Evlilik okulu" seminerleri farkındalık kazandıracak

Kur'an ve sünnet ışığında aile kurumunun psikolojik, sosyolojik ve hukuki boyutu seminerlerde ele alınacak

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek "İki İnsan Bir Hayat: Evlilik Okulu" seminerleri 31 Ekim'de başlayacak.

TDV KAGEM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 31 Ekim 2018-17 Ocak 2019'da KAGEM Konferans Salonu'nda düzenlenecek seminerlerde, Kur'an ve sünnet ışığında aile kurumunun psikolojik, sosyolojik ve hukuki boyutu ele alınacak.

Sadece kayıt yaptıran evli ve nişanlıların katılabileceği programda, çiftlerin evlilik olgunluğu kazanmaları, karşılaşacakları problemlere çözüm yolları bulmaları ile ortak değer ve ilkelere sahip olmaları hususunda farkındalık kazanması amaçlanıyor.

Bu kapsamda, "Kadın ve Erkek Fıtratı", "Aile Olmanın Psikolojik Temelleri", "Evlilik Öncesi ve Sonrası Aile ve Akraba İlişkileri", "Ailenin Kurulmasında Hak ve Sorumluluklar 1-2", "Türk Medeni Kanuna Göre Evliliğin Genel Hükümleri" gibi konularda seminer verilecek.

Etkinlik, 31 Ekim Çarşamba günü saat 18.30'da başlayacak.

banner242
Yorumlar (3)
Erdem Konuk 3 yıl önce
Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Bu eğitimin videosunu ya da ders notlarını internet ortamında yayınlasanız ne güzel olur. Böylece daha geniş bir kitle istifade eder inşAllah.
Yakup sivri 3 yıl önce
Evlilik okulu ve buna benzer seminerler daha sık yapılmalı. Milletin buna ihtiyacı var
Ekrem Tuna 3 yıl önce
EVLİLİK OKULU SEMİNERLERİ BÜTÜN İLLERİMİZDE OLSUN HERKES İSTİFADE ETSİN.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?