banner250

banner203

Vekaletle kurban tanıtımları devam ediyor

Sivas İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Sivas Şubesi iş birliğinde; "Türkiye Diyanet Vakfı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve Bağış Standı" açıldı.

Sivas Müftülüğü 01.07.2021, 17:43
Vekaletle kurban tanıtımları devam ediyor
© Diyanet Haber

Kurbanını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde düzenlen "Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu", il ve ilçe müftülüklerince vatandaşlara tanıtılıyor.

Bu doğrultuda tanıtım ve bağış çalışmalarını aralıksız sürdüren Sivas İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Sivas Şubesi, "Türkiye Diyanet Vakfı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve Bağış Standı" açtı.

Sivas Cumhuriyet Meydanı'nda standı ziyaret eden İl Müftüsü Yusuf Akkuş, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla vekalet yoluyla kurban bağış kampanyasının başladığını ve vekalet yoluyla kurban bağışında bulunmak isteyen vatandaşların bağış standına, İl Müftülüğüne gelerek veya TDV’nin internet sitesi üzerinden vekalet yoluyla kurban bağışı yapabileceklerini söyledi.

Müftü Akkuş, kurban konusunda veya diğer dini konularda soru sormak isteyen vatandaşların, Alo-190 Fetva Hattı'nı arayarak bilgi alabileceklerini hatırlattı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?