banner250

banner246

Vali Gül, Kurbanını Türkiye Diyanet Vakfına Bağışladı

Sivas Valisi Davut Gül, yurt içinde ve yurt dışında yaptığı yardımlarla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren Türkiye Diyanet Vakfı’na kurban bağışında bulundu

Sivas Müftülüğü 02.08.2018, 17:14
Vali Gül, Kurbanını Türkiye Diyanet Vakfına Bağışladı

Vekâletle kurban bağışı ile ilgili konularda din görevlilerine bilgi vermek üzere Sivas’a gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Göç Dairesi Başkanı Dr. Bayram Demirtaş, Sivas Valisi Davut Gül’ü ziyaret etti. Ziyarette Başkan Demirtaş, vekâletle kurban bağışı hakkında bilgi vererek, Vali Gül’ün Türkiye Diyanet Vakfına yaptığı kurban bağışı nedeniyle de teşekkürlerini dile getirerek, bağış belgesini takdim etti.

Türkiye Diyanet Vakfına yapılan bağışlar hakkında bilgi veren Diyanet İşleri Başkanlığı Göç Dairesi Başkanı Dr. Bayram Demirtaş, ülkemizde 500 binin üzerinde vekâletle kurban bağışı aldıklarını hatırlatarak, bu yıl bu rakamın bugüne kadar 250 bini bulduğunu söyledi. Kurbanların hem yurt içinde hem de yurt dışında kesildiğine dikkati çeken Demirtaş, “İşin her aşaması büyük bir titizlikle yürütülüyor. Bağışlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Muhtaçlara bayram sevinci yaşatılırken ülkemizin selamı da yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.” dedi.

Vali'den Güven Vurgusu

Vali Davut Gül de yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle vekâletle kurban bağışının alınmaya başlandığını ve imkânı olanların bağışta bulunduğunu ifade etti. Kurban Bayramı’nın ruhuna uygun bir şekilde gerçekleştirildiğini ifade eden Gül, “İhtiyaç fazlası kurbanların Dünya’nın neresinde olursa olsun oradaki insanlara götürülmesi hem inancımızın bir gereği hem de ülkemizin ihtiyaçlı coğrafyalarına el uzatması anlamına geliyor. Diyanet İşleri Başkanlığımız da vekâletle kurban organizasyonunu en iyi yapan şeffaf, güvenilir kurumlardan bir tanesi. Bizlerde karınca kararınca vekâletle kurban organizasyonuna katılarak kendi kurbanımızı bağışladık. Allah kabul etsin.” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?