banner297

banner319

Uluslararası imam hatip öğrencilerinden müftülüğe ziyaret

banner265

Sivas İl Müftülüğü, Bursa Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Denizli Tavas Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini ağırladı.

Sivas Müftülüğü 11.05.2022, 10:37
Uluslararası imam hatip öğrencilerinden müftülüğe ziyaret
© DİHA

"Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı" ve "Sivas'tan Bursa'ya Gönül Köprüsü" projesi kapsamında Bursa Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Denizli Tavas Anadolu İmam Hatip Lisesi  öğrencileri Sivas İl Müftülüğünü ziyaret etti.

Bursa ve Denizli'den gelerek Sivas'ta 5 gün süreyle misafir ollacak  24 öğrenci ve öğretmenleri,  Sivas'ın tarihi ve kültürel mekanlar ile kurum ve kuruluşları ziyaret etti.

Bu kapsamda İl Müftülüğünü ziyaret eden öğrenciler, İl Müftüsü Remzi Pehlivan ile bir araya geldi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müftüsü Pehlivan, "Farklı ülkelerden gelerek Türkiye'de eğitimine devam eden öğrencilerimizi misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Ülkemizde alacağınız her türlü kazanımları kendi ülkelerinizde farklı mesleklerde icraata dökerek faydalı birer bireyler olmanız bizlerin en büyük temennisidir. İnsanlara ve ailenize faydalı birey olmanız bizleri sevindirecek ve onurlandıracaktır." dedi.

Öğrencilere çalışmalarında başarılar dileyen Müftü Pehlivan, Diyanet yayınlarından çıkan çeşitli kitaplar hediye etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)