banner250

banner203

Sivas’ta Hafızlık sınavları kovid-19 kurallarına uygun yapılıyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca gerçekleştirilen "2021 Yılı II. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı" koronavirüs tedbirleri eşliğinde sürüyor.

Sivas Müftülüğü 22.06.2021, 15:25
Sivas’ta Hafızlık sınavları kovid-19 kurallarına uygun yapılıyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 74 sınav merkezinde ve 84 komisyonla uygulanan 2. Dönem Hafızlık Tespit Sınavları koronavirüs tedbirleri eşliğinde sürüyor.

Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen komisyonlar tarafından sözlü/mülakat şeklinde gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı’nın yapıldığı illerden biri de Sivas oldu.

Sivas İl Müftülüğünde koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek gerçekleştirilen sınava, adaylar maske ile kabul edildi.

Adaylar; sınav binasına girişte, bina içerisinde ve çıkışta fiziki mesafe ve maske konusunda görevliler tarafından yönlendirildi.

Sivas İl Müftülüğünde gerçekleştirilen sınava; Sivas merkez ve ilçelerindeki Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 28 erkek ve 43 kız olmak üzere 71 hafız adayı başvurdu.

Sınavda 70 ve üzeri puan alan adaylar başarılı kabul edilerek "Hafızlık Belgesi" almaya hak kazanacak.

Sınavda başarılı olan adayların “Hafızlık Belgeleri” eğitim gördükleri Kur'an kursunun bağlı olduğu müftülüğe, hafızlığını kendi imkanlarıyla tamamlayan ve dışarıdan sınava katılanların belgeleri ise başvuru esnasında belirttikleri müftülüklere gönderilecek.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?