banner250

banner246

Sivas Şehitlerini Uğurladı

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeğiile şehit olan Astsubay Çavuş Serkan Karakaya’nın eşi Nurcan Karakaya'nın naaşı Şarkışla ilçemizde son yolculuğuna uğurlandı.

Sivas Müftülüğü 02.08.2018, 11:24
Sivas Şehitlerini Uğurladı

Muhsin Yazıcıoğlu Camisi’nde kılınan cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Valimiz Davut Gül, ilimiz ve ilçe protokolü ile binlerce vatandaş katıldı.

Şehit Nurcan Karakaya ile 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya’nın cenaze namazlarının kılınmasının ardından helallik istendi.

Yapılan duanın ardından halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İki şehidimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Burada bir gerçeği tüm milletimize ve tüm dünyaya duyurmak istiyorum. Bu bölücü terör örgütünün ne kadar alçak, ne kadar müptezel olduğunu işte bu çocuk katilleri ve hanım kardeşlerimizin katili olarak bir kez daha görmüş bulunuyoruz. Tabi bunların inine girdik. Girmeye devam ediyoruz. Devam edeceğiz. Bunların peşini bırakmak yok. Özellikle son haftalarda son yıllarda onlar kaçıp biz kovalıyoruz biliyorsunuz. Son terörist kalıncaya dek devam edecek. Bu milletin huzurunu bölmeye kimsenin hakkı yok. Her ne kadar birileri bu bölücü terör örgütünün yanında bunlara yol veriyor yol açıyorlarsa da ne demek istediğimi anlıyorsunuz. Biz bunların peşini bırakmayacağız. Bizler askerimizle polisimizle, jandarmamızla bunun yanında güvenlik korucularımızla bu mücadeleyi devam ettiriyoruz. İdam konusundaki hassasiyetimi biliyorsunuz. Bütün mesele parlamentodan geçtiği anda benim için onaylamamak diye bir şey yok. Çünkü biz bu tür katillerin konumunun ne olduğunu biliyoruz. Bunlar bu yaptıkları katliamla bunun bedelini aynen ödemek zorundadır. Bununla ilgili atacağımız adımlar yakındır." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından şehitlerimizin naaşı dualar ve tekbirlerle Şarkışla Şehitliği’nde toprağa verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?