banner258

banner250

Sivas Müftülüğü, bütün ilçelere gençlik merkezi açacak

Diyanet İşleri Başkanlığı hizmetleri kapsamında Sivas’ın İmranlı ve Zara ilçelerinde Diyanet Gençlik Merkezleri dualarla açıldı.

Sivas Müftülüğü 06.10.2018, 00:46
Sivas Müftülüğü, bütün ilçelere gençlik merkezi açacak
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığının gençlik çalışmaları kapsamında ülkemizin bütün il ve ilçelerinde açılmasını öngördüğü Diyanet Gençlik Merkezleri Sivas’ın İmranlı ve Zara ilçelerinde anlamlı bir haftada hayata geçti.  

Gençlerin bilgi, ahlak, erdem, estetik, ruh güzelliği ve merhamet duygusuyla yetişmelerine imkân sağlayacağı bu merkezlerde, okuma ve sohbet salonlarından, oyun ve spor salonlarına kadar birçok alanda gençlerin beden ve zihinlerini geliştirecek aktiviteler bulunuyor.

İnsani erdemlerle donatılmış, her yönden iyi yetişmiş, ruhen ve bedenen dinamik bir gençliğe sahip olmak için bu merkezlerin önemli olduğunu vurgulayan Sivas İl Müftüsü Yusuf Akkuş,  Zara İlçesi Gençlik Merkezi açılışında konuştu. Zor günlerden geçerek bu günlere gelindiğini hatırlatan Müftü Yusuf Akkuş, “Bizler zor günlerden bu günlere ulaştık. Eğer bizler, bugün gençlerin elinden tutmazsak, Allah bize verdiği bu nimeti tekrar elimizden alır. Peygamberimizin önderliği ve rehberliğinde gençlerimize örnek olacağız, toplumun geleceğe umutla bakabilmesi için gençlerimizi,  bu merkezlerimizin de katkısıyla daha erdemli hale getireceğiz” dedi.

Sivas’ın tüm ilçelerinde diyanet gençlik merkezlerini hayata geçireceklerini belirten Müftü Akkuş, Bu konuda gençlik koordinatörlerine çok iş düştüğünü söyledi. Din hizmetinin artık günümüzde sadece camiyle sınırlı olmadığını da belirten Akkuş, diyanet gençlik merkezlerinin bunun en büyük örneği olduğunu ifade etti.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (3)
hafız 3 yıl önce
yusuf akkuş hocamıza hayırlı hizmetler yapmasını Rabbimizden niyaz ediyorum Allah razı olsun
ANADOLU51 3 yıl önce
emeği geçenlerden Allah razı olsun gençlik merkezi açılışını daha çok genç katılımı ile yapmak daha güzel olur diye düşünüyorum
Hayatı Yener 3 yıl önce
Emeği geçenlerden Allah razı olsun.