banner203

banner222

Rusya vatandaşı Nikolaeva Müslüman oldu

Rusya vatandaşı Evgeniya Nikolaeva (41), Sivas İl Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Sivas Müftülüğü 30.11.2020, 16:22
Rusya vatandaşı Nikolaeva Müslüman oldu
© Diyanet Haber

Müslüman olmak istediğini belirterek Sivas İl Müftülüğüne başvuran Rusya vatandaşı Evgeniya Nikolaeva, düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Nikolaeva için İl Müftülüğünde "İhtida Merasimi" düzenlendi.

İl Müftüsü Yusuf Akkuş rehberliğinde gerçekleştirilen merasimde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan Nikolaeva, "Nur Bahar" adını aldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende, İslam dininin temel esasları ile ilgili bilgiler veren İl Müftüsü Akkuş, “Allah’ın lütuf ve ihsanıyla ve kendi iradesini kullanıp İslam’ı tercih eden Evgeniya Nikolaeva’yı ve Müslüman olmasına vesile olan eşi Mustafa Göktaş’ı tebrik ediyorum. Özgür iradesiyle, İslam’ı araştırarak Müslüman olan ve Nur Bahar ismini alan Nikolaeva Hanım, İslam’a girerek hayatında tertemiz, yepyeni bir sayfa açtı. Müslüman olduğu andan itibaren geçmiş günahlarının Allah tarafından bağışlandığını, Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim bildirmekte ve Peygamber Efendimiz (s.a.s.) müjdelemektedir. Biliniz ki insanların günahlarını sadece Yüce Allah affeder. Sadece O’na yönelerek tövbe edilmeli ve bağışlanma dilenmelidir. Dualarımızı, tövbelerimizi kabul edecek olan yalnızca Rabbimizdir. Nur Bahar Hanım'ın İslamiyet’i tercih etmiş olması, bizleri gerçekten çok mutlu etti. Rabbimiz girmiş olduğu bu güzel yolda kendisine yardım etsin. Onu ve bizleri iyi Müslümanlardan eylesin.” dedi.

Ardından dua eden Müftü Akkuş, Nur Bahar'a "İhtida Belgesi" ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Kur’an-ı Kerim meali ve çeşitli kitaplar hediye etti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)