banner297

banner319

Müftülük üniversitede 'iyilik sofrası' kurdu

banner265

Sivas İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sivas Şubesi tarafından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kampüsünde öğrencilere yönelik iftar programı düzenlendi.

Sivas Müftülüğü 21.04.2022, 14:37
Müftülük üniversitede 'iyilik sofrası' kurdu
© DİHA

Sivas İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Sivas Şubesi iş birliğinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) kampüsünde öğrencilere yönelik iftar programı düzenlendi.

SCÜ Merkezi Kafeterya'da düzenlenen iftar programına İl Müftüsü Remzi Pehlivan, Cumhuriyet Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Kadir Özköse, TDV gönüllüleri ve öğrenciler katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan İl Müftüsü Pehlivan, ülke genelinde TDV’nin yardım kampanyaları, öğrenci bursları ve yurt içi ve yurt dışında sürdürdüğü faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Zekat, fitre ve kurban bağışlarının yurt içi ve yurt dışında bulunan ihtiyaç sahibi ailelere ve kimsesizlere ulaştırıldığını kaydeden Müftü Pehlivan, hayırseverlere ve bu hizmetleri ulaştıran TDV gönüllülerine teşekkür etti.

Programda Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan yaklaşık 3 bin öğrenciye TDV Sivas Şubesi tarafından iftar ikram edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)