banner203

banner250

Müftü Akkuş: Gençler; sizler bizim hazinelerimizsiniz

Sivas Huzur İmam Hatip Ortaokulu öğrencileriyle "Mevlid-i Nebi" etkinliğinde bir araya gelen Sivas İl Müftüsü Yusuf Akkuş, gençlere; "Sizler bizim hazinelerimizsiniz.” diye seslendi.

Sivas Müftülüğü 21.10.2021, 14:34
Müftü Akkuş: Gençler; sizler bizim hazinelerimizsiniz
© DİHA

Sivas İl Müftülüğü, "Mevlid-i Nebi Haftası" etkinlikleri kapsamında Sivas Huzur İmam Hatip Ortaokulu'nda "Mevlid-i Nebi Programı" düzenledi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, öğrencilerin şiir ve ilahi dinletisi ile devam etti.

Ardından öğrencilere hitap eden İl Müftüsü Yusuf Akkuş, Mevlid-i Nebi Haftası temasının "Peygamber Efendimiz ve Vefa Toplumu" olarak belirlendiğini anımsatarak şöyle devam etti:

"Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.s.) vefası varlıkta da yoklukta da aynıydı ve sadece inananları değil inanmayanları da etkisi altına almıştı. Peygamber Efendimize vefa örneği göstererek İslam'ı kabul eden en yakın arkadaşı Hz. Ebubekir, Mus'ab bin Umeyr, kızı Hz. Fatıma ve İslam ile müşerref olan sahabeler, her zaman Peygamberimizin davasında yanında olarak büyük bir vefa örneği göstermişlerdir. Sizler de birer Fatıma ve Mus'ab bin Umeyrsiniz. Vefalı gençler; imam hatip demek, önder demektir. Bizim sizlere her zaman ihtiyacımız var. Sizler bizim hazinelerimizsiniz."

Programa Okul Müdürü Bahadır Çetin ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)