banner250

banner203

Kur’an kursu öğreticilerinden İyilik Konutları'na destek

Sivas İl Müftülüğü bünyesinde görev yapan Kur’an kursu öğreticileri, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından İdlib'de inşa edilen İyilik Konutları'na bağışta bulundu.

Sivas Müftülüğü 28.02.2021, 02:28
Kur’an kursu öğreticilerinden İyilik Konutları'na destek
© Diyanet Haber

Sivas İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sivas Şubesi iş birliğinde başlatılan yardım kampanyası kapsamında, Kur’an kursu öğreticileri ve hayırseverlerin desteğiyle toplanan 11 adet "İyilik Konutu" bedeli, Sivas İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sivas Şubesi Başkanı Yusuf Akkuş'a teslim edildi.

Türkiye Diyanet Vakfının iç savaşın başladığı günden bu yana eğitimden hayrî hizmetlere kadar pek çok alanda Suriye halkının yanında yer aldığını belirten İl Müftüsü Akkuş,"Sivas’ta 'Bir Tuğla Da Senden Olsun', ve '58 Sıcak Yuva Kurmaya Var Mısın?' sloganlarıyla başlattığımız İdlib’e yardım kampanyası kapsamında, Kur’an kursu öğreticilerimiz ve hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle 11 konut bedeli yardım toplandı. Başta Kur’an kursu hocalarımız olmak üzere hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Suriye’de hayata tutunmaya çalışan ailelere destek olmak, oradaki çocuklarımızın acılarını bir nebze olsun hafifletebilmek çok sevindirici." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?