banner250

banner246

Kur’an kursu öğreticileri maske üretiyor

Sivas İl Müftülüğüne bağlı kurslarda görev yapan Kur'an kursu öğreticileri, gönüllü ev hanımlarıyla birlikte sağlık çalışanları için maske üretiyor.

Sivas Müftülüğü 30.04.2020, 03:05
Kur’an kursu öğreticileri maske üretiyor
© Diyanet Haber

Sivas İl Müftülüğüne bağlı kurslarda görev yapan Kur'an kursu öğreticileri, görev yaptıkları mahallelerdeki gönüllü ev hanımlarının da desteğiyle sağlık çalışanları için maske üretiyor.

Virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları sınırlandırılan vatandaşların maddi manevi ihtiyaçlarını karşılayan Kur’an kursu öğreticileri, görev yaptıkları mahalledeki kadınlara rehberlik ederek maske ihtiyacına destek oluyor.

Koronavirüsle mücadelede 81 ilde ve tüm ilçelerde "milli dayanışma" örneği sergileyen din görevlileri, Sivas Halk Eğitim Merkezi'nden temin ettikleri malzemelerle şu aa kadar 10 bin 500 adet maske üreterek astane yönetimlerine teslim ettiler.

Kur’an kursu öğreticileri rehberliğinde maske üreten ev hanımları, bütün dünyayla birlikte Türkiye'nin de çok zorlu bir süreçten geçtiği bu dönemde koronavirüsle mücadeleye destek vermek istediklerini belirterek ev işlerinden arta kalan vakitlerde gönüllü olarak maske diktiklerini ifade ettiler.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?