banner250

banner255

İyilik dolu tırlar dualarla uğurlandı

Sivas İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Sivas Şubesi iş birliğinde temin edilen insani yardım malzemelerini taşıyan 2 tır, düzenlenen törenle İdlib’e uğurlandı.

Sivas Müftülüğü 03.04.2021, 14:08
İyilik dolu tırlar dualarla uğurlandı
© Diyanet Haber

Sivas İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sivas Şubesi iş birliğinde “Unutursan Yetim Kalır” sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında hayırseverlerin desteğiyle 2 tır dolusu insani yardım malzemesi toplandı.

Temin edilen malzemeleri taşıyan tırlar, düzenlenen törenle savaş mağduru ailelerin yaralarını sarmak için İdlib’e uğurlandı.

Törende konuşan Vali Salih Ayhan, 2 tır yardım malzemesinin temin edilmesinde emeği geçen Türkiye Diyanet Vakfı Sivas Şubesine ve din görevlilerine teşekkür ederek, ”Yardımlaşma ve dayanışma duygusunun en iyi örneği Sivas’ta yaşatılıyor. Çünkü bu şehir meydanı, böyle olaylara defalarca şahit oldu. Sivaslı hemşerilerimiz ve hayır sahibi vatandaşlarımızın hayırlarını, infaklarını buradan dualarla gönül coğrafyamız Suriye’ye, İdlib’e ve ihtiyacı olan bölgelere sürekli gönderiyoruz.” dedi. 

İl Müftüsü Yusuf Akkuş da kampanyanın kısa sürede karşılık bulduğunu dile getirerek, "Biz bir tır göndermeyi düşünürken hayırseverlerimiz, din görevlilerimiz ve çeşit derneklerin katkılarıyla iki tır dolusu yardıma ulaştık." dedi.

Törenin ardından yardım tırları dualarla İdlib’e uğurlandı.


 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?