banner250

banner246

Hafızlık tespit sınavları sürüyor

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında veya kendi imkânlarıyla hafızlıklarını tamamlayanlara yönelik uygulanan 2020 Yılı II. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı 81 ilde devam ediyor.

Sivas Müftülüğü 30.06.2020, 16:14
Hafızlık tespit sınavları sürüyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce önceki yıllarda sadece belirlenen illerde gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı, bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında 81 ilde yapılıyor.

Her yıl ocak, haziran ve eylül aylarında olmak üzere üç dönemde gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı’nın 2.’si, 29 Haziran’da 81 il müftülüğünde yapılmaya başlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen komisyon tarafından sözlü/mülakat şeklinde gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı’nın yapıldığı illerden biri de Sivas oldu.

Sivas İl Müftülüğünde koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek gerçekleştirilen sınava, adaylar maske ile alındı.

Sınav binasına girişte, bina içerisinde ve çıkışta adayların fizikî mesafeyi korumaları için görevliler tarafından yönlendirmeler yapıldı.

Sivas merkez ve ilçelerinde bulunan Kur’an kurslarında hafızlık eğitimi alan 54 erkek, 45 kadın olmak üzere toplam 99 hafız adayının katıldığı sınavda, 70 ve üzeri puan alan adaylar başarılı sayılarak hafızlık belgesi almaya hak kazanacak.

Hafızlık Tespit Sınavı'nın sonuçları 17 Temmuz itibarıyla Diyanet İşleri Başkanlığı resmî internet sayfası üzerinden ilan edilecek.

Diğer yandan sınavda başarılı olanların hafızlık belgeleri, eğitim gördükleri Kur'an kursunun bağlı olduğu müftülüğe, hafızlığını kendi imkânlarıyla tamamlayan ve sınava dışardan katılanların belgeleri ise başvuru esnasında belirttikleri müftülüklere gönderilecek.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?