banner250

banner203

“Gençlik Rabbimizin toplumlara gönderdiği en büyük hazinedir”

Sivas Zara İlçe Müftülüğü Diyanet Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen kampı başarıyla tamamlayan öğrenciler ödüllendirildi.

Sivas Müftülüğü 13.02.2019, 13:07
“Gençlik Rabbimizin toplumlara gönderdiği en büyük hazinedir”
© Diyanet Haber

Zara Müftülüğü Diyanet Gençlik Merkezince “Haydi Gençler Camiye” sloganıyla öğrencilere yönelik 11 günlük kamp programı düzenlendi.

Yaklaşık 100 öğrencinin katıldığı “Gençlik ve Eğitim Kampı”nda;  Kur’an-ı Kerim, siyer-i nebi, adab-ı muaşeret, uygulamalı namaz ve 32 farz eğitimi, akşam sohbetleri, yarışmalar, sosyal faaliyetler gibi yoğun ve faydalı bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Diyanet Gençlik Merkezi gençleri ödüllendirdi

Kampı başarıyla tamamlayan öğrencilerin ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenen törende konuşan Sivas İl Müftüsü Yusuf Akkuş şunları kaydetti:

“Diyanet İşleri Başkanlığımız toplumun tüm kesimlerine manevi danışmanlık ve dini rehberlik hizmetini sunmayı amaçlamakta ve bu bağlamda özellikle gençlere yönelik çeşitli program ve faaliyetleri hayata geçirmektedir. Bu çalışmalar doğrultusunda il ve ilçelerimizde açılan Diyanet Gençlik Merkezleri meyvelerini vermeye başladı. Gençlerimize yönelik çalışmalara yoğunluk gösteriyoruz. Her hafta farklı bir camide Sayın Valimizin de katılımıyla gençlik buluşmaları gerçekleştiriyoruz. ‘Genç’ Farsça bir kelimedir ve ‘hazine’ demektir.  Yüce Rabbimizin toplumlara gönderdiği en büyük hazinedir gençlik. Gençlik ve gençler milletin istikbal potansiyelidir. Değişen ve gelişen dünyada gençlerimizin milli ve manevi duygularına hitap etmemiz gerekiyor. Bizler de bunun için çalışıyor ve gayret ediyoruz, gençlerimizle sık sık bir araya geliyoruz.”

Zara Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen ödül töreninde sure ezberlemede 6-7 yaş, 8-9-10 yaş ve 11-12-13 yaş kategorilerinde dereceye giren, 11 gün süre ile 5 vakit namazını camide cemaatle birlikte kılan ve çeşitli etkinliklerde başarı sağlayan çocuklara bisiklet, tablet, kol saati, futbol topu ve çeşitli hediyeler verildi.

Programa İl Müftüsü Yusuf Akkuş’un yanı sıra müftü yardımcıları, şube müdürleri, ilçe protokolü, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?