banner250

banner203

Cezaevinde 'manevi rehberlik' toplantısı yapıldı

Sivas İl Müftülüğü, mahkumlara yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında "Manevi Rehberlik Toplantısı" düzenledi.

Sivas Müftülüğü 02.07.2021, 16:50
Cezaevinde 'manevi rehberlik' toplantısı yapıldı
© Diyanet Haber

Adalet Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında mahkumlara yönelik sürdürülen çalışmaların değerlendirilmesi amacıyla Sivas İl Müftülüğünce bir toplantı düzenlendi. 

Sivas Cumhuriyet Savcısı Dr. Ahmet Yalçın Başkanlığında E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya İl Müftüsü Yusuf Akkuş, Cezaevi Müdürü Dursun Kayahan, Denetimli Serbestlik Müdürü Tuncay Bakır, Cezaevi 2. Müdürü Harun Dağlı, Cezaevi Vaizi Yılmaz Gürlevik ve Cezaevi Öğretmeni Ali Yavuz katıldı.

Savcı Yalçın, "Bizim hedefimiz özellikle burada bulunan mahkumlara faydalı olmaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı nezdinde Müftülüğümüzle 6 ayda bir yaptığımız bu protokol ile mahkumlarımıza manevi rehberlik konusunda destek sağlıyoruz. Burada bir kişiyi bile kazanmak ve onu yeniden topluma kazandırmak temel hedefimizdir." dedi. 

İl Müftüsü Akkuş ise "Bizim her alanda çalışmalarımız ve görevlendirdiğimiz koordinatörlerimiz var. Başkanlığımızın taraf olduğu protokoller kçerçevesinde Müftülükler olarak her kurum ile ortak çalışıyoruz. Yine cezaevlerindeki görevli vaizlerimiz her zaman sizlerin emrinde. Bizlere ne tür görev düşerse her daim hizmetinizdeyiz." diye konuştu.


 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?