banner203

banner250

Yekeler: Mutluluk, cepleri para doldurarak sağlanamaz

Şırnak İl Müftülüğü tarafından düzenlenen konferansta Kişisel Gelişim Uzmanı, Yazar ve Şair Asım Yekeler, Din görevlilerine ve eşlerine mutlu olmanın sırlarını anlattı.

Şırnak Müftülüğü 01.01.2020, 00:21
Yekeler: Mutluluk, cepleri para doldurarak sağlanamaz
© Diyanet Haber

Şırnak İl Müftülüğü tarafından “Mutlu Olmanın Sırları” konulu konferans düzenlendi. 

Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konferansta Kişisel Gelişim Uzmanı, Yazar ve Şair Asım Yekeler, din görevlilerine mutlu olmanın sırlarını anlattı.

Konuşmasında yaşanmış birçok örneğe değinen Yekeler, insanların günümüzde yaldızlı koltuklarda mutsuzluk yaşadığını ifade ederek, “İnsan, yaratılanlar içerisinde en mükemmelidir. Her insanın güzel bir tarafı mutlaka vardır. Önemli olan kötü tarafların arasında güzeli bulabilmektir. Mutluluk, cepleri para doldurarak sağlanamaz. Bir idareci, mahiyetindeki memurlarını mutlu edebiliyorsa başarılıdır. Bir baba evinin ziline bastığında içeriden 'Yaşasın babam geldi' sözlerini duyabiliyorsa başarılı bir babadır. Eğer içeriden gelen ses 'Eyvah babam geldi' ise o baba başarısızdır. Gerek baba gerek bir idareci güneş gibi olmalıdır. Gelmediği zaman ihtiyaç duyulmalı ve özlenmelidir. ” dedi.

“Eşler birbirlerine Allah’ın hediyesidir. Hediyede kusur aranmaz. Mutluluğun en önemli kaidelerinden bir tanesi adil olmaktır, diyen Yekeler, "Mutsuzluğun ve çatışmaların kaynağında, insanları olduğu gibi kabul etmemek ve değiştirmek istemek yatmaktadır. Her insanın karşısındaki istediği gibi olamaz. İnsanların farklı düşünmesi kadar doğal bir şey yoktur. 

Çatışmanın özü insanların birbirini değiştirmek istemesinde yatıyor. Mutlu olmak istiyorsak kin, nefret ve kıskançlık gibi duygulardan uzak durmamız gerekiyor. Sert rüzgarların ve asırların deviremediği kocaman çınar ağaçlarını dört tane kurt çürütüp yıkabiliyor. İnsanı da yıkan dört tane kurt vardır. Bunlar; kin, nefret, kıskançlık ve husumettir. Mutluluğun sırrı bunlardan uzak durmakta yatar. Uzun yaşamanın sırrı da mutlulukta. ” şeklinde konuştu.

İl Müftüsü Ramazan Tolan program sonunda Asım Yekeler'e hediye takdim ederek teşekkür etti.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (5)
Zehra Altunkaya 2 yıl önce
2018 yılında kkö olarak atandık bir yıl sonra eş durumundan dönebilirsiniz denildi .Bizler eşimizde ve çocuklarımızdan ayrı ne kadar mutlu olabiliriz.Bizlerin sorunu ne zaman çözülürse o zaman mutlu oluruz.iki yıldır evimizden uzağız lütfen çözüm istiyoruz
Sema Erdoğan 2 yıl önce
2018de şehir dışına atanan bayan sözleşmeli diyanet personeli olarak ailemizin yanına dönmek istiyoruz. Arkadaşlarımızdan eşi memur olanlara tayin hakkı verildi. Benim gibi eşi esnaf olan veya özel sektörde çalışana tayin hakkı verilmiyor. bizim de ailemizin değerli olduğu dikkate alınsın bize de tayin hakkı verilsin istiyoruz.
Hacer İncil 2 yıl önce
Öncelikle diyanetten eşinden, ailesinden ayrı olan 2018 ataması eşi özel sektörde çalışan kkö lerinde tayininin yapılmasını talep ediyoruz.
Murat hakan 2 yıl önce
Para ile saadet olmaz biz aile bütünlüğü istiyoruz eş durumu verilsin ayrım yapılmadan
Zeyneb 2 yıl önce
SAYIN DİYANET HABER EŞİ ÖZEL SEKTÖRDE ÇALIŞAN İÇİN DE TAYİN HAKKI VERİLMESİNİ İSTİYORUZ AİLE HUZURUMUZ İÇİN LÜTFEN SESİMİZİ DUYUN, 2018 4B SÖZLEŞMELİ KKÖ HOCA HANIMLARIN MAĞDURİYETİNİ GİDERİNİZ, EŞİ MEMUR OLAN KKÖ HOCA HANIMLARIN AİLESİNİ AİLE KABUL ETTİNİZ DİĞER ÇALIŞAN KKÖ AİLESİNİ DE DÜŞÜNÜP BİR AN EVVEL AİLEMİZE KAVUŞMAK İÇİN ÇALIŞMA YAPILMASINI ARZ EDERİM.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?