banner250

banner246

Tolan: Kur’an Kurslarımızın sayısı her geçen gün artıyor

Şırnak İl Müftülüğüne bağlı Hacı Şükrü Geliş Kız Kur’an Kursu’nda öğrenciler, Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler öğrenmenin yanında her gün farklı bir etkinlik yaparak kursta bulundukları süreleri dolu dolu geçiriyor.

Şırnak Müftülüğü 02.01.2020, 15:55
Tolan: Kur’an Kurslarımızın sayısı her geçen gün artıyor
© Diyanet Haber

İl Müftüsü Ramazan Tolan; “Şırnak İlimizde Kur’an Kurslarımızın sayısı her geçen gün artmaktadır. İmkânlarımız ölçüsünde kurslarımıza elimizden gelen desteği vermekteyiz. Kurslarımızda verilen eğitimler ve yapılan bu faaliyetler şehrimizin ve öğrencilerimizin geleceğine olumlu etkiler yapacaktır.” dedi.

Kurs Öğreticisi Zeynep Durgun; Etkinlikler kapsamında her Cuma farklı bir evde Cuma sohbetleri, her Perşembe salavat zinciri halkası, mevlid-i Şerif okuma grupları, her gün 15 dakika kitap okuma etkinliği, yerli malı haftası etkinlikleri ve “Seccadeni Kap Namaza Koş” gibi yaptıkları faaliyetlerin öğrencilerin moral ve motivasyonlarının artmasına ve kursa devamlarının da olumlu yönde etkilendiği belirtti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (2)
Kur'an sevdalısı 1 yıl önce
MaşAllah
Şırnaklı 1 yıl önce
.MaşAllah Çok güzel faaliyetler özellikle "seccadeni kap namaza koş" çocukların namaza alışması açısından çok faydalı bir etkinlik olur. Allah daim etsin inşAllah