banner250

banner246

Müftülük olarak hedefimiz ilimizdeki her ferde ulaşmak

Şırnak İl Müftülüğünce “Gençliğe Değer” projesi kapsamında personele yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Şırnak Müftülüğü 12.02.2020, 11:33
Müftülük olarak hedefimiz ilimizdeki her ferde ulaşmak
© Diyanet Haber

Şırnak İl Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen “Gençliğe Değerprojesi kapsamında, personele yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan İl Müftüsü Ramazan Tolan, şunları kaydetti:

“Başkanlığımızın önemli bir hizmet alanını oluşturan ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı, medeniyet perspektifine sahip bir şekilde yetişmelerine katkı sağlamak ve gençlik çalışmalarına ivme kazandırmak amacıyla hayata geçirilen ‘Gençliğe Değer’ projesini ilimizde gençlik koordinatörlerimiz ve din görevlilerimiz ile beraber yürütmekteyiz. 

Bu bağlamda, Müftülüğümüz bünyesinde görev yapan her din gönüllümüz, önceki yıllarda olduğu gibi 10 gence ulaşacak. ‘Gençliğe Değer’ projesinin hedeflerinden biri de, Müftülüğümüz bünyesinde her kademede görev alan din gönüllülerimizin bulundukları mahallede, beldede, ilçede, köyde, nerede görev yapıyorsa orada en az 10 gence ulaşmasıdır. Gençlere yönelik yapılacak çalışmalarda ilgi ve alakalarını artırmak amacıyla dini içerikli sosyal ve kültürel etkinlikler yapılacak; sohbet, söyleşi, kitap okuma günleri, gezi programları, sportif ve sanatsal faaliyetler düzenlenecek.

Ayrıca din görevlilerimiz tarafından her camimizde ‘Cami Dersleri Programları’ yapılacak. Müftülük olarak planladığımız program çerçevesinde her gün sabah namazından önce Kur’an-ı Kerim ve meali, öğle namazından önce ‘Din Görevlisi ile 365 Gün’ kitabı, yatsı namazlarından önce ise tefsir, hadis, siyer ve ilmihal okumaları yapılacak.

Şırnak İl Müftülüğü olarak hedefimiz, ilimizdeki her ferde ulaşmak.”

Programa şube müdürleri, murakıp ve uzmanlar, gençlik koordinatörleri, Müftülük personeli, imam hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)