banner324

banner319

Vekaleten kurban tanıtım toplantıları ülke genelinde sürüyor

banner265

Sinop İl Müftülüğü, "Türkiye Diyanet Vakfı 2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenledi.

Sinop Müftülüğü 03.06.2022, 12:15
Vekaleten kurban tanıtım toplantıları ülke genelinde sürüyor
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla Ankara'da düzenlenen "2022 Yılı Vekaletle Kurban Tanıtım Toplantısı"nda, 2022 yılında kurbanlarını Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) organizasyonuyla vekaleten kestirecek vatandaşlar için yurt içi ve yurt dışı fiyatları açıklandı.

Buna göre Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla vekaleten kurban kestirmek isteyen vatandaşlar için; yurt içinde vekaletle kurban kesim bedeli 2 bin 250 lira, yurt dışında vekaletle kurban kesim bedeli ise 1800 lira olarak belirlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülecek vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonuna, il ve ilçe müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek verecek.

Bu kapsamda Sinop İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Sinop Şubesi ev sahipliğinde "2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenlendi.

Toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Dr. Muhlis Akar konuşmacı olarak katıldı.

Sinop İl Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda İl Müftüsü Mustafa Düzgüney, İl Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, Müftülük personeli ve din görevlileri hazır bulundu.

Başkanlık Müşaviri Akar, "Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı organizasyonuyla gerçekleşen vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu, İslam coğrafyasındaki mazlumların umududur. Bu konuda insanları doğru bilgilendirmeliyiz." dedi. 

Dr. Akar, "Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı 'Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş' temasıyla mazlum ve muhtaç insanların yüzünü güldürmek ve bir nebze de olsa onların da bayramı yaşamalarına katkıda bulunmak için yardımsever halkımızın kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedeflemektedir. Kurbanımızı paylaşarak toplumsal yardımlaşma ve dayanışmaya katkıda bulunmuş olacağız. Her yıl yurt içinde ve yurt dışında artarak devam eden vekalet yoluyla kurban kesimi, yeryüzündeki bütün mazlumların umudu olmuştur. Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız her zaman dünyanın her yerinde bulunan insanlara dil, din, ırk, mezhep, meşrep, farkı gözetmeksizin yardım elini uzatmıştır ve uzatmaya da devam edecektir." diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)