banner250

banner246

Sinop’ta umre hazırlıkları başladı

Sinop İl Müftülüğü 2018-2019 yılı umre faaliyetlerine hız vermek ve umre hizmetlerini sağlıklı bir şekilde yürütebilmek adına istişare toplantısı düzenledi.

Sinop Müftülüğü 19.10.2018, 11:45
Sinop’ta umre hazırlıkları başladı
© Diyanet Haber

2018-2019 yılı umre faaliyetleri istişare toplantısı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Toplantıya İl Müftü Vekili Kamil Tuncel, İl Müftü Yardımcısı Abdullah Söylemez, ilçe müftüleri, müftülük personeli ve din görevlileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin akabinde umre hizmetlerinin önemine değinen Abdullah Söylemez şunları kaydetti: 

“Umre turlarımızı halkımıza duyurarak Diyanet İşleri Başkanlığının umre organizasyonları ile gitmelerine vesile olmamız gerekiyor. Bu hususta hepimize görev düşmektedir. 2017-2018 umre sezonunda Diyanet İşleri Başkanlığı umre organizasyonu ile Sinop’tan 550 kişiyi umreye gönderdik. İnşallah 2018-2019 umre sezonunda hedefimiz bu rakamı daha da yukarı çıkarmaktır."

Müftü Yardımcısı Söylemez Sinop’tan Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığı ile umreye gidecek vatandaşlar için üç yıl önce başlayan Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere’ye direkt uçuşların devam edeceğini belirtti.

Toplantıya katılan diğer görevlilerin de görüşlerini aktarması ve umrecilerin yaşaması muhtemel sorunların çözümü üzerinde istişare edilmesinin ardından toplantı sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (1)
Müzeyyen atak 3 yıl önce
Başta ismail solak hocamızdan ve emeği geçenlerden Allah'ım razı olsun 21 hafızın içinde benim kuzum da var ama hepsine kurban olurum Allah'ım hafizliklarini daim etsin inşAllah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?