banner250

banner255

Sinop’ta eğitimler hız kesmiyor

Din hizmetlerinin etkin ve verimli bir biçimde sunulabilmesi amacıyla Sinop Müftülüğü hizmet içi eğitime devam ediyor.

Sinop Müftülüğü 12.11.2018, 12:02
Sinop’ta eğitimler hız kesmiyor
© Diyanet Haber

Sinopta Kur’an Kursu ve cami hizmetlerinde etkinlik ve verimliliğinin arttırılması ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla açılan kursa on beş din görevlisi katılıyor.

Kursiyerler ile bir araya gelen Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik şunları söyledi: “Rasulullah (s.a.s.) bir hadisi şeriflerinde şöyle buyurmaktadır. ‘Kim ilim için yola çıkarsa Allah ona cennete giden yolu kolaylaştırır. Melekler hoşnutluklarından dolayı ilim talebesine kanatlarını serer. Sudaki balıklara varıncaya kadar yer ve gök ehli âlim kişinin bağışlanması için Allah’a yakarır. Alimin, Abide (İbadet edene) üstünlüğü (parlaklık, görünürlük ve güzellik bakımından) ayın diğer yıldızlara olan üstünlüğü gibidir. Kuşkusuz âlimler peygamberlerin varisleridirler. Peygamberler miras olarak ne altın ne de gümüş bırakmışlardır. Onların bıraktığı yegâne miras ilimdir. Dolayısıyla kim onu alırsa büyük pay almış olur.’ Bu müjdelere ulaşabilmek ve hem de Peygamber Efendimizin (s.a.s.) miras bırakmış olduğu mihrap hizmetini layıkıyla yapabilmemiz için Diyanet İşleri Başkanlığımızın görevli personellerimizin yetiştirilmelerini sağlamak, verimliliğini artırmak ve daha ileriki görevlere hazırlamak amacıyla, hizmet içi eğitim kurslarının düzenlenmesini istemektedir. Sinop İl Müftülüğü olarak periyodik aralıklarla Hizmet İçi Eğitim Kurslarını devam ettireceğiz, Cenab-ı Hak Hizmet İçi Eğitim kursumuzu hayırlara vesile kılsın.” 

Hasibe Hatun Yatılı Erkek Kur’an Kursunda 160 saat olarak yapılması planlanan kursta dersler, Rehber Öğretici Samsun Site Camii İmam Hatibi Mustafa Akaarslan tarafından veriliyor.

Hizmet İçi Eğitim Kursunun 18 Aralık 2018 tarihinde bitirilmesi planlandığı kurs bitiminde kursa katılan din görevlilerine Hizmet İçi Eğitim Katılım Belgesi verileceği belirtildi. 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?