Kur’an bülbüllerinin yıl sonu programı

Sinop’ta 4-6 yaş Kur’an kursu öğrencileri için yıl sonu programı düzenlendi.

Diyanet Haber
Kur’an bülbüllerinin yıl sonu programı

Sinop İl Müftülüğüne bağlı Seyit Bilal, Aşiyan, Toki, Keleşoğlu ve 15 Temmuz 4-6 Yaş Kur'an Kurslarında öğrenim gören öğrenciler, yıl sonu programında bir araya geldi.

Sinop Kültür Merkezi'nde gerçekleşen program Seyit Bilal 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programda bir konuşma yapan Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik şunları söyledi:

“Onlar bize Allah’ın birer emanetidir. Cenab-ı Hak bir ayet-i kerimede şöyle buyurmaktadır: ‘Ey iman edenler! Kendinizi ve ailenizi yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun. O ateşin başında gayet katı, çetin, Allah’ın kendilerine verdiği emirlere karşı gelmeyen ve kendilerine emredilen şeyi yapan melekler vardır.’ İşte Cenab-ı Hakk'ın ayet-i kerimede buyurduğu şekilde bizler ailemizi ateşten korumak için onlara Hz. Allah’ın emir ve yasaklarını öğretmek ve öğrendikleri ile amel etmelerini temin etmekle mükellefiz. Resulullah Efendimiz (s.a.s.) bir hadis-i şeriflerinde, ‘Sizlerin en hayırlısı Kur’an-ı Kerim’i okuyan ve okutandır.’ buyurmaktadır. İşte bu minvalde çocuklarımızı iyi bir Müslüman olarak yetiştirmek bizim en önemli gayelerimiz arasında yer almaktadır. 2015 yılında Seyit Bilal 4-6 Yaş Kur’an Kursu ile hizmete başlayan 4-6 yaş Kur’an kurslarımızın adedini 5'e çıkartarak daha çok çocuğumuza hizmet vermeye devam ediyoruz. Hedefimiz 4-6 yaş Kur’an kurslarımızın sayılarını daha da çoğaltarak daha çok çocuğumuzun Kur’an-ı Kerim ile tanışmasını sağlamaktır. Çocuklarımızın eğitimi ile ilgilenen Kur’an kursu öğreticilerimize ve çocuklarını gönderen velilerimize ayrı ayrı teşekkür ederim.”

Müftü Çelik'in konuşmasının ardından ayet-i kerimeler, hadis-i şerifler ve şiirler okuyan öğrenciler, gösterileriyle de izleyicilere coşku dolu anlar yaşattı. 

Programın sonunda, minik öğrencilerin yıl boyunca kurslarda kendi elleriyle yaptıkları çalışmaların sergisi açıldı.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER