banner297

banner319

Gurbetten sılaya iyilik köprüleri kuruldu

banner265

Danimarka Türk Diyanet Vakfı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde hayırseverlerin desteği ile yetim çocuklara bayramlık kıyafet hediye edildi.

Sinop Müftülüğü 21.04.2022, 17:57
Gurbetten sılaya iyilik köprüleri kuruldu
© DİHA

Danimarka Türk Diyanet Vakfı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde “Arife Çiçekleri” adlı proje başlatıldı.

Proje kapsamında il müftülükleri ve TDV şubeleri iş birliğinde bayram öncesi yetimler sevindirildi.

Danimarka Türk Diyanet Vakfı, Danimarka’daki Müslümanların zekat, fitre, fidye ve sadakalarını Türkiye'deki ihtiyaç sahipleri ve yetimlere gönderdi.

Yurt dışından yapılan yardımlarla temin edilen bayramlık kıyafetler, TDV Sinop Şubesi tarafından yetimlere hediye edildi.

Bayramlık kıyafet kampanyası hakkında açıklamalarda bulunan Sinop İl Müftüsü Mustafa Düzgüney, “Paylaşmaya ve şükretmeye en çok değer verdiğimiz bu günlerde, Danimarka’da yaşayan vatandaşlarımızın Kopenhag Din Hizmetleri Müşavirliği öncülüğünde toplamış oldukları yardımlarla Sinop ve ilçelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi, yetim ve öksüz yavrularımızın yaralarına bir nebze de olsa merhem olmak, kısa bir süre de olsa yüzlerindeki o acı tebessümün yerine mutluluk ifadelerini görebilmek için yardım kartları gönderdiler.” dedi. 

Çocukların kendi arzu ettikleri bayramlıkları aldıklarını belirten Müftü Düzgüney, “Kendi bayramlıklarını kendileri seçen yavrularımızın sevinçleri görülmeye değer güzellikteydi. Gurbetçilerimiz bu yaptıkları bağışlarla buradaki çocuklarımızın her zaman hatıralarında tatlı bir anı, gönüllerinden Rabbimize yaptıkları dualardan hissedar olacaklardır. Bu organizasyonda emeği geçen başta Din Hizmetleri Müşavirimiz Hüseyin Gündoğar  olmak üzere destekte bulunan yurt dışındaki tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)