banner199

banner103

Dr. Burhan İşliyen: Gençlik gerçekten insan hayatında en önemli dönemdir

Sinop Alâeddin Camii’nde devam eden sabah namazı buluşmalarında bu hafta Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen gençler ile bir araya geldi.

Sinop Müftülüğü 07.01.2019, 14:46
Dr. Burhan İşliyen: Gençlik gerçekten insan hayatında en önemli dönemdir
© Diyanet Haber
banner200

Sabah namazı buluşması Fatih Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu’nun sabah namazını kıldırıp aşrı şerif okuması ile başladı. Hacı Bayram-ı Veli Camii İmam Hatibi Yunus Koçan’ın okuduğu tesbihat ve sabah zikri ve kasideler ile devam etti.

Sabah namazı sonrası gençlere hitap eden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, gençlerin camiye alışması, bir araya gelmesi ve camilerimizin  hayatlarının merkezinde olmasını sağlamak açısından sabah namazı buluşmalarının önemli olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Gençlik gerçekten insan hayatında en önemli dönemdir. Kur'an-ı Kerim'deki ifadeyle dünyaya geliyoruz zayıf ve güçsüz bir şekilde. Güçleniyoruz gençlik çağı yaşıyoruz, tekrar yaşlanarak güçsüzlük dönemine doğru ilerliyoruz ve nihayet bu dünyadan Cenab-ı Hakk'ın takdir ettiği nefes sayısını tamamladıktan sonra göçüp gidiyoruz. Genç kardeşlerimiz, hayat yolculuğunun başında. Dolaysıyla hem dünyalarını kazanmaları hem ahiretlerini kazanmaları bakımından dikkat etmeleri gereken hususların başında öncelikle dinde samimi olmalıyız. Yine tutarlı olmalıyız. Sözümüzle yapıp ettiklerimiz, içimizle dışımız her şeyimiz tutarlı olmalı. Orta yolu izlemeye çalışmalıyız, aşırılıklardan kaçmalıyız. Okul, iş hayatımızda mutlaka disiplinli olmalıyız, vakti çok iyi değerlendirmeliyiz.” dedi.

İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in yaptığı duanın ardından namaza gelen gençlere çorba ikram edildi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)