banner297

banner319

Din görevlilerine ve eşlerine “Aile Okulu Semineri”

banner265

Sinop’ta din görevlileri ve eşlerine yönelik Aile Okulu Semineri düzenlendi.

Sinop Müftülüğü 06.12.2018, 17:49
Din görevlilerine ve eşlerine “Aile Okulu Semineri”
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ülke genelinde yürütülen “Sağlıklı Birey, Mutlu Aile, Huzurlu Toplum” projesi kapsamında Sinop İl Müftülüğü, Sinop Üniversitesi ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi iş birliğinde din görevlileri ve eşlerine yönelik “Aile Okulu Semineri" düzenlendi.

Seminerin açılış programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. 

Açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Ali Hayri Çelik şunları kaydetti:

“Diyanet İşleri Başkanlığımız görev tanımı içerisinde yer alan ‘toplumu dini konularda aydınlatmak ve topluma rehberlik yapmak’ sorumluluğu gereğince ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak toplumu aileyle ilgili konularda da bilinçlendirmek, münevver, müreffeh ve sağlam aile yapısını korumak amacıyla üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışmaktadır.

Toplumun en ücra köşelerine kadar ulaşabilme ve verdiği mesajların etkilerini gözlemleyebilme ayrıcalığına sahip olan din görevlilerimizin, kendilerinden ve ailelerinden başlayarak model olma konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Bu sorumluluğun gereği olarak sahip olduğumuz değerlerin ve özellikle ailenin önemi hususunda farkındalık oluşturmak için Din Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından 2012 yılından itibaren yürütülen ‘Sağlıklı Birey, Mutlu Aile, Huzurlu Toplum’ projesi kapsamında din görevlilerimize ve eşlerine yönelik Aile Okulu Seminerleri gerçekleştirilmektedir.”

Seminerde; Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Şahin, Doç. Dr. Mustafa Kara ve Sinop Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Cüneyt Aydın, Dr. Ayşe İnan Kılıç, Dr. Rabia Mert ve Araş. Gör. Mehmet Kurt; “Kur'an ve Sünnet Perspektifinde Aile Olmak ve Aile Kalmak”, “Ailede Mahremiyet Bilinci”, “Aile İçi İletişim”, “Ailede Fıkhî Meseleler”, “Çocukluk Döneminde Din ve Değer Eğitimi”, “Ergenlik Döneminde Gençlerle İletişim”, “Ailede Çatışma ve Çözüm Yolları”, “Aile ve Medya Okuryazarlığı” konularında sunumlar yaptı.

Seminer sonunda katılımcılara katılım belgesi verildi. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)