banner250

banner203

Bu günlerde yapacağımız en hayırlı iş, yaşlılarımıza hizmet etmektir

Sinop İl Müftülüğü, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığınca sokağa çıkmaları sınırlandırılan yaşlılara yönelik; "Evde Kal Sinop, Biz Getirelim" uygulaması başlattı.

Sinop Müftülüğü 24.03.2020, 11:22
Bu günlerde yapacağımız en hayırlı iş, yaşlılarımıza hizmet etmektir
© Diyanet Haber

Sinop İl Müftülüğü, koronavirüs salgınını önlemeye yönelik örnek bir çalışma başlattı.

Müftülük, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığınca sokağa çıkmaları sınırlandırılan yaşlılara yönelik; "Evde Kal Sinop, Biz Getirelim" uygulaması başlattı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın, din görevlilerine hitaben yağtığı; "Yaşlı ve kronik hastalarımızın ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olalım." çağrısının ardından, Sinop İl Müftülüğü; "Evde Kal Sinop, Biz Getirelim" sloganıyla bir çalışma başlattı.

65 yaş ve üzeri vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere Valilik ve kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu"nda yer almaya başlayan din görevlileri, gruba bildirilen ihtiyaçları karşılamaya başladı.

Din görevlileri, Sinop merkez ve köylerinde Valilik, ilçelerde ise kaymakamlıklar bünyesinde faaliyet gösteren Vefa Sosyal Destek Grubu'na gelen yoğun talepleri karşılamak için çalışıyor. 

Din görevlileri, yaşlıların dışardan almaları gereken temel ihtiyaçlarını alarak, evlerine teslim ediyor.

Din görevlileri toplumun hizmetinde

Bir taraftan yaşlı ve kronik hastaların temel ihtiyaçlarını karşılamak için çalışan din görevlileri, diğer taraftan vatandaşlara dini ve manevi rehberlik hizmeti sunuyor.

Uygulama hakkında Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Ali Hayri Çelik; "Miraç Gecesi'ni yaşadık. Miraç, bize maddi ve manevi anlamda yükselmeyi hedef olarak gösterir. Yükselme yollarından birisi de insanlığa hizmet etmektir. Her daim iyiliği yaşatmaktır. Bu zorlu günlerimizde yapacağımız en hayırlı iş, yaşlılarımıza hizmet etmek, onların duasını almaktır." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?